Bu maç bizim hakkımız!

  • Giriş : 15.08.2007 / 08:40:00

Olaylı maç karar bağlanmadan Nuri Albayrak'tan açıklama: maçı bize versinler ve üstüne ne kadar ceza verirlerse versinler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Albayrak: “Sivas maçını 1-0 bizim lehimize tescil etsinler ve üstüne ne kadar ceza verirlerse versinler. Şiddeti önlemek için gerekiyorsa tel örgüleri yeniden koyarız.”

Son 30 saniyesinde taraftarın sahaya girmesi sonucu tatil edilen Trabzonspor-Sivas maçının yankıları devam ediyor. Bordo-mavili kulübün başkanı Nuri Albayrak yerel bir televizyon kanalının canlı yayınında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şiddetin önüne geçmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve “Gerekiyorsa yeniden tel örgüleri koyarız” diyen Albayrak şunları söyledi: “Bir holiganın çıkardığı olaylar sonucunda Trabzonspor’a verilecek ceza, bundan sonraki karşılaşmalarda verilecek cezalar için de çıta konumunda olacak. Bu konunun takipçisi olacağız. Bizim tek istediğimiz çifte standart uygulanmaması. G.Saray-F.Bahçe maçında adeta savaş vardı. Bu hakem, niye o maçı tatil edemedi? Trabzon’da 30 saniye maçı oynatamayacak bir ortam yoktu. Bize elbette ki ceza verilecek. Ancak bu maçı, bizim lehimize 1-0 tescil etsinler. Üstüne ne kadar ceza verirlerse versinler.”

‘AYMAN’I SAVUNACAĞIZ’

Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ise Ayman’ın ağır dille eleştirildiğini ve futbolcularını en iyi şekilde savunacaklarını belirterek şunları söyledi: “Kimse karar açıklanmadan Trabzonspor’u zanlı olarak göstermesin. Bazıları satır gördüm, bazıları bıçak gördüm, diyor. Biz böyle bir şey görmedik. Bunlar hakkında hakem ve gözlemcilerin raporunu bekliyoruz. Ama olayları çok fazla abartıp Trabzonspor’u kirletmeye çalışanlar var. Futbol Federasyonu’na da savunmamızı vereceğiz. Trabzonspor’u dinlemeden ceza verilmesi doğru olmaz.”

‘Ayman’la konuştuk problem yok’

Pini Balili: “O hep sert oynar. Ekmek parası için ter döktüğünü söyledi ve benimle adam gibi konuştu.”

Sivasspor’un İsrailli yıldızı, Trabzon maçında kendisine sert giren ve olayların çıkmasına neden olan Mısırlı Ayman ile aralarında sorun olmadığını söyledi. Dün bir açıklama yapan Balili “Ayman ile telefonda konuştuk. Hiçbir problem yok. Ayman adam gibi konuştu. O her zaman sert oynar. Sadece bana karşı değil bütün futbolculara karşı. Herşey sahada bitti. Ben Trabzon’u çok seviyorum. Trabzon’da çok iyi insanlar var. 2 yıl daha Sivasspor’dayım. Türk vatandaşı olmak istiyorum. Türk vatandaşlığıma başvurum kabul edilirse Atakan Uygun ismimi kullanacağım.

‘2 YIL DAHA BURADAYIM’

Türkiye’yi, Sivas’ı ve Sivasspor’u çok seviyorum. Türkiye’de başarılı bir futbolcu olduğuma inanıyorum. 2 sene daha buradayım inşallah. Bu sezon hedefimiz ligi ilk 5 takım arasında bitirmek.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious