Bu maçta olaylar çıktı!

Bu maçta olaylar çıktı!.20013
  • Giriş : 10.10.2007 / 20:23:00

Adıyaman Atatürk Stadı'nda oynanan Adıyamanspor-Hatayspor maçı sonrasında Adıyamansporlu taraftarlar ile polis arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TFF 2. Lig 5. Grup'ta oynanan Adıyamanspor-Hatayspor maçının ardından taraftarlar ile polis arasında çıkan kavgada 1 gazeteci yaralandı.

Tribünlerde polisle tartışan seyircilerin üzerine biber gazı sıkan çevik kuvvet polisleri, daha sonra kalabalığı dağıtmak için cop kullanınca Adıyaman'da Bugün Gazetesi Muhabiri Zeynal Boz, ayağına aldığı cop darbeleri sonucu yere düştü. Zeynel Boz, yere düşünce başını yere çarptı ve başından yaralandı.

Gazeteci arkadaşları tarafından Adıyaman Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınan Zeynal Boz, tribünlerdeki olayın fotoğraflarını çekmek için çıktığını, ancak bir anda ortalığın karıştığını ve polislerin biber gazı sıkmaya başladığını söyledi.

Seyircilerin arasında olduğu sırada copla darp edildiğini savunan Boz, polislerin gazeteci olduğunu bildikleri halde kendisini darp ettiklerini öne sürdü. Öte yandan Zeynal Boz'u hastanede, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz, Basın Medya Birliği Başkanı Hasan İnandı ve çok sayıda gazeteci hastanede ziyaret etti.

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, yaptığı açıklamada, maç sonrasında çıkan olayların sahalarda görmek istemedikleri görüntülerin yaşanmasına neden olduğunu belirterek, ''Ben bir gazetecinin ya da bir seyircinin darp edilmesine taraftar değilim. Olayı duyunca Vali Bey ile de konuştuk. Emniyet Müdürlüğü'ne yeni tayin olan birkaç kendini bilmez memurun fevri ve sorumsuz davranışları sonucunda, bir gazeteci arkadaşımız coplanmış, çok sayıda seyirci ve Belediyespor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclisi Üyemiz Sait Çakırtaş da sıkılan biber gazlarından nasibini almış. Umarım yetkililer olayın teftişi için gerekeni yapar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious