Bu maili okursanız bilgisayarınıza virüs girecek!

Bu maili okursanız bilgisayarınıza virüs girecek!.10212
  • Giriş : 05.08.2007 / 10:07:00

Brad Pitt ile birlikte sürpriz ayrılık kararı alan Angelina Jolie'nin çıplak resimleri, yeni bir internet saldırısında yem olarak kullanılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Brad Pitt ile sürpriz ayrılık kararı alan Angelina Jolie'ye bir darbe de hackerlardan geldi. Birliktelikleri uzun süre dünyanın magazin gündeminden düşmeyen Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin, sürpriz ayrılık kararı açıklamasının henüz dumanı üstündeyken; Angelina Jolie ismi kullanılarak yayılan bir Truva Atı, güzel yıldız için süreci daha zor hale getiriyor.

Güvenlik şirketi Sophos'un duyurduğu yeni bir internet saldırısı, aralarında Angelina Jolie'nin de bulunduğu güzel yıldızlara ait çıplak resimleri içerdiğini belirten e-postalar aracılığı ile yayılıyor.

Angelina Jolie ile birlikte Nicole Kidman ve Natalie Portman gibi dünyaca ünlü güzel aktrislerin çıplak resimlerini içerdiği belirtilen e-posta eklentisinde ise gerçekte bir rootkit ve Dloadr-BCP TruvaAtı bulunuyor.

Dikkatsiz davranan kullanıcıları hedef alan e-postanın, eklentisinde gelen pornografik içeriğe sahipmiş gibi görünen amazing.zip adındaki dosya, aslında shocking.exe adında çalıştırılabilir kod içeriyor. Kod çalıştırıldığında ise Windows platformuna bir rootkit yükleniyor ve daha fazla zararlı yazılım, internet üzerinden bilgisayara indirilmeye başlıyor.

Sophos'un dün (2 Ağustos) itibari ile bildirdiği e-posta saldırısı, bu şekilde yapılmış ilk saldırı değil. Sıklıkla kullanılan bu yöntemin önceki mağdurları arasında Paris Hilton, Halle Berry ve Jennifer Lopez gibi ünlü yıldızlar da yer almıştı. Bu yöntemin bir önceki mağduru ise Nisan ayında, .ani uzantılı dosyalardaki açığın kullanılması ile çıplak resimleri vaadedilen Britney Spears olmuştu.

Angelina Jolie'nin bu tip bir saldırıda yem olarak kullanılma zamanlamasının, ilginç tesadüf sonucu, ayrılık kararı ile neredeyse aynı ana denk gelmesi ise akıllara, 'sürüden ayrılanı kurt kapar' atasözünü getiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious