Bu millet oyunu bir çuval kömüre satmaz

Bu millet oyunu bir çuval kömüre satmaz.18108
  • Giriş : 29.11.2008 / 22:38:00

Başbakan Erdoğan: Bu millet bir çuval kömüre, bir çuval una oyunu satmayacak kadar onurludur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti'nin 13'ncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Kızılcahamam'daki Asya Termal Tesisleri'nde başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan Kızılcahamam kampında konuştu.

Erdoğan, "Milletin zekasını, ferasetini, hakimiyetini kararını ve tercihini aşağılamaya tahkire kadar götürüyorlar işi. 'Göbeğini kaşıyanlar oy veriyor AK Parti'ye' diyorlar . 'Bu ülkenin zencileri oy veriyor' diyorlar. Ama millet bunları yutmuyor ve elinin tersiyle tokadı atıyor ve sandığa da gömüyor" diye konuştu.

Erdoğan, Asya Termal Otel'de düzenlenen AK Parti'nin 13. İstişare ve Değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, toplantının AK Parti, Türk milleti ve Türkiye için hayırlı ve bereketli sonuçlar getirmesini temenni ettiğini söyledi.

"AK Parti ailesi" olarak her fırsatta bir araya geldiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "Durum değerlendirmesi ve öz eleştiri yapıyor, heyecanlarımızı tazeliyoruz. Konuşmaktan, diyalogdan, tartışmaktan, istişare etmekten asla kaçınmıyor, her fırsatta aynaya bakıp kendi muhasebemizi yapıyoruz. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, istişare toplantılarıyla Türk siyasetinde katılımcılık noktasında numune gösterilecek bir uygulamanın içinde olduk" dedi.

"Benim milletim yutmuyor"

Erdoğan, "AK Parti'nin ne olduğunu, ne olmadığını, neler yaptığını milletimiz çok iyi biliyor. Kimse AK Parti'yi olduğundan farklı göstermeye çalışmasın. Bakıyorsunuz, akla hayale gelmedik analizlerle siyaseti bilmeyen anlamayan, halkın arasına karışmayanların yaptığı analizlerle Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar. Ondan sonra 'AK Parti'nin lideri nedense çok kızgın' diyorlar. Hayır, ben gerçekleri anlatıyorum, işinize gelmediği için böyle bir yaftalamayı yapıyorsunuz. Ve bunları benim milletim onlardan çok daha iyi biliyor. Bu analizleri, benim milletim yutmuyor ve yutmayacak da..." diye konuştu.

Başbakan ayrıca "AK Parti'yi bu yanlış analizlerle izah etmeye, AK Parti'nin milletten gördüğü teveccühü kendilerine göre farklı bir şekilde aydınlatmaya çalışıyorlar. Sanki ellerinde bir röntgen cihazı var, beyinlerimizin arkasını görmeye çalışıyor, bir de görüyorlarmış gibi kati yorumlar yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

"AK Parti neden bu kadar oy alıyormuş, neymiş kömür dağıtıyormuş, un dağıtıyormuş, yoksulu, yoksulluğu istismar ediyormuş, her kişiye bir tane Cumhuriyet altını veriyormuş, varoşları istismar ediyormuş', söyledikleri bu... " diyen Başbakan, "Bundan farklı bir şey duydunuz mu bunlardan? Milletin zekasını, ferasetini, hakimiyetini kararını ve tercihini aşağılamaya, tahkire kadar götürüyorlar işi. 'Göbeğini kaşıyanlar oy veriyor AK Parti'ye' diyorlar . 'Bu ülkenin zencileri oy veriyor' diyorlar. Ama millet bunları yutmuyor ve elinin tersiyle tokadı atıyor ve sandığa da gömüyor. Bu millet bir çuval kömüre, bir çuval una oyunu satmayacak kadar onurludur, gururludur, işte birilerinin görmediği budur" diye konuştu.

"İhtilafların, kamplaşmaların içinde olmadık"

"Yola çıkarken milletimize, hiçbir zaman ihtilafların, kamplaşmaların içinde yer almayacağız dedik.Etnik, dinsel ve bölgesel milliyetçilik yapmayacağız dedik. İktidarımız sadece kendi bildiğini okuyan, başkalarının sesine kulak tıkayan bir iktidar değildir" diyen Başbakan, "Bu ülkeye aidiyet duyan, bu ülkenin bayrağını, yıldızını her karış toprağını aynı sevgi ile bağrına basan herkes bu hareketin içindedir.Irk, din, dil, sınıf ve mezhep ayrımı yapmadan bu ülkenin bütün bireylerini kucaklayabilen herkes bu kadronun tabii üyesidir" şeklinde konuştu.

Muhalefete eleştiri

Hükümetin yaptığı icraatlara ilişkin bilgi veren ve ulaşımda yapılan yeniliklere değinen Erdoğan,"Hadi bakalım sıra sizde?Sen ne yapacaksın bi onu söyle?Bunları gerçekleştiren iktidara destek olabilecek misin? Bunların kitabında o yok.Bunların kitabında beyaza siyah demek var.Bunların renk körlüğü var ama halk görüyor" dedi.

Medyaya eleştiri

"Okul açıyoruz bir kısım medya kenarda köşede yer veriyor" diyen Erdoğan, "Ama bir okul unutulmuşsa, kitap gönderilmemişse hemen manşeti atıyor 'Bedava kitap dediler ama kitap yok' diye. Arkadaşlar millet bunları yutmuyor.Yolsuzluğun egemen olduğu iktidarda bunları siz yapabilir misiniz?" diye sordu.

Kızılcahamam'da gündem ekonomi ve yerel seçimler

Kızılcahamam Asya Otel'deki kampa, milletvekilleri, MKYK üyeleri ve partinin kurucuları aileleri ile birlikte katılıyor. Kampta AKP'nin ekonomi kurmayları ile ekonomiden sorumlu bakanlar da bir araya gelecek.

Kampın ikinci gününde Başbakan Erdoğan başkanlığında ekonomi değerlendirme toplantısı yapılacak.

Hükümetin üzerinde çalıştığı ekonomik pakete son şeklinin verilmesi bekleniyor. Kızılcahamam kampının bir diğer öncelikli gündemi ise yaklaşan yerel seçimler olacak.

Yerel seçimlerde gösterilecek adaylarla ilgili değerlendirmelerin yapılması bekleniyor.

Başbakan Erdoğan'ın, toplantıya katılanların gündeme ilişkin sorularını yanıtlaması bekleniyor.

Öte yandan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile AK Parti Genel Başkanı Yardımcıları Bülent Gedikli ve Edip Uğur'un, katılımcıların gündeme ilişkin sorularına yanıt vereceği öğrenildi.

Bakanlar ve parti yöneticilerinin de 13'er gruba ayrılan katılımcılarla toplantı esnasında görüşmeler yapacakları bildirildi.

Toplantının bu akşamki bölümünde de Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın, katılanlara, bakanlığının çalışmalarına ilişkin bilgi vereceği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*