Bu nasıl baba

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Hamile eşini döverek bebeğinin düşmesine neden olan Alman turist, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya'nın Alanya ilçesinde 'Hamile eşini dövmek ve bebeğini öldürmek' suçlarından önceki gün gözaltına alınan Alman turist Andreas Willte (45), geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartıldı.

Edinilen bilgiye göre; geçtiğimiz cuma günü Alanya'ya 1 haftalık tatile gelen Alman Helga W. (44) ve kocası A.W. (45), 5 yıldızlı Kahya Oteli'nin 3413 nolu odasına yerleşti. İddiaye göre, çiftin kaldığı odanın önünden geçen bir kat görevlisi, kapıda 'rahatsız etmeyin' ibaresi bulunan kırmızı kart olduğunu ve odadan kavga sesleri geldiğini duydu. Kısa bir süre sonra Alman turist, otel resepsiyonunu arayarak eşinin kanama geçirdiğini belirtti.

Helga W., olay yerine çağrılan ambulansla Alanya Başkent Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalede doktorlar, kadının düşük yaptığının farkına vararak bebeği sordu. Kadın, bebeğin otelde olduğunu söyleyince doktorların sıkıştırması üzerine A.W. başka bir ambulansla tekrar hastaneye geldi. Bebeğin çöp poşeti içinde otelin dolabında bulunduğu ve hastaneye getirildiği öğrenildi.

Otele gelen sivil polisler, ilk olarak otel çalışanlarının ifadesine başvurdu. O sırada restoranda sabah kahvaltısı yapan A.W, sivil polisler tarafından gözaltına alınarak, bebeğini öldürdüğü iddiasıyla Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Otelde bulunan diğer turistlerse Alman çiftin çok mutlu bir aile olduğunu, A.W.'nin böyle bir şey yapma ihtimali olmadığını söylemişti.

Helga W.'nin ise önceki gün Başkent Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde aşırı kan kaybından beyin ölümü gerçekleşmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious