Bu ortamda futbol oynamak zor

  • Giriş : 11.11.2007 / 09:35:00

Bu maçta Beşiktaşlı oyuncuları tek kelime bile eleştirmek istemiyorum. Çünkü ayıp etmiş olurum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ayıp etmeyelimMaç öncesi gündüz kendimi Beşiktaşlı oyuncuların yerine koydum. Akşam sahaya çıkacak olsam Allah'tan tek isteğim şu olurdu herhalde; "Şu maçı 1-0 olsa da kazanalım, sonra evime gidip kapanayım."

Hakikaten bu ortamda Futbol oynamak çok zor. Bir hafta önce derbi kaybetmişsiniz, arada Avrupa'da farklı yenilmişsiniz. PAF'la çıkalım tartışmaları, gergin ortam, kafası karmakarışık olan bir taraftar... Oyunculara sorsanız bütün samimiyetleriyle bu maçı oynamak istemezlerdi. Hele bir de hava şartlarının ağırlığı üzerlerine bir yük daha bindirdi. Ve öne geçmelerine rağmen galibiyeti koruyamadılar ve maçı da kaybettiler.

Sivas ikinci yarı

Sivas takımı buralara nasıl geldiğini aslında ilk yarıda hiç gösteremedi. Sivas'a yakışmayacak şekilde ciddiyetten uzak oynadılar. Özellikle Balili atıldıktan sonra tekrar eskiye döndüler, aynı ciddiyetle, yine tekmeye kafa koymaya, mücadele etmeye başladılar. Bülent hocanın da müthiş doğru değişikleri ile skoru 2-1'e getirdiler ve yine akılcı değişikliklerle skoru korumayı bildiler. Hatta üçüncüyü de kaçırdılar.

Mohamed Ali kendi Futbol kariyerinde bu tür golleri çok atmıştı, yine attı. Beşiktaş takımının oyuncularının inisiyatif alamaması Higuain hariç doğaldı. Higuain iştahlı ve etkili oynadı. Bu maç için Beşiktaşlı oyuncuları tek kelime eleştirmek istemiyorum, çünkü ayıp etmiş olurum.
Hakem Bünyamin Gezer adına tartışmalı pozisyonlar vardı ama ben genelde kendisini beğeniyorum. Çünkü gördüğünü çalıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious