Bu otomobilden sağ çıkabildi!

Bu otomobilden sağ çıkabildi!.18108
  • Giriş : 07.12.2008 / 10:47:00

Zonguldak'ta trenin altında kalarak 15 metre sürüklenen otomobilin içinden inanılmaz bir kurtuluş yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zonguldak'ta trenin altında kalarak 15 metre sürüklenen otomobilin içinden inanılmaz bir kurtuluş yaşandı. Yaklaşık 3 saat süren kurtarma çalışmasının ardından yaralı olarak kurtarılan Ramazan Cıbır, hastanede tedavi altına alındı.

Zonguldak'ta, hemzemin geçitten geçmeye çalışan sürücünün kullandığı otomobile tren çarptı. Yaklaşık 15 metre sürüklenen otomobil hurda yığınına dönerken, sürücü şans eseri yaralı olarak kurtuldu. Ölümle yaşam arasında kalan sürücü, kurtarmak için sağlık görevlilerinin yanı sıra vatandaş ve görevliler de eklenince kurtarma operasyonunda panik yaşandı.

Kaza, dün saat 10.30 sıralarında merkez ilçeye bağlı Çatalağzı Beldesi Hacıoğlu Mahallesi'nde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Çatalağzı Lavuar mevkiindeki işyerine gitmek isteyen Ramazan Cıbır'ın hemzemin geçitte trenin altına girmesiyle oldu. TTK Çatalağzı Lavuarı'nda kuyu bakımda işçi olarak çalışan 36 yaşındaki Ramazan Cıbır, 67 AP 359 plakalı otomobiliyle işe gitmek için evden ayrıldı. Cıbır, Hacı Mahallesi'ndeki hemzemin geçite geldiği sırada; iddiaya göre; dikkatsiz bir şekilde karşı tarafa geçmek istedi. Bu sırada Muslu Beldesi'nden Çatalağzı Lavuarı'na kömür almak için giden makinist Muzaffer Kavşur yönetimindeki TTK'ya ait kömür treni, hemzemin geçitte otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 15 metre sürüklenen otomobil hurda yığınına dönerken, ayağı şoför mahallinde sıkışan Ramazan Cıbır, vücudunu otomobilden dışarıya atarak vagonun altında kaldı. Makinistin treni durdurması üzerine araçta sıkışan sürücüyü kurtarmak için yoğun çaba harcandı. Sırt üstü tren vagonun altında yarı baygın halde yatan sürücüyü kurtarmak için önce vatandaşlar yoğun çaba harcadı. Olay yerine gelen polis, kaza kırım aracı istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri, şoför mahallinde sıkışan ve vücudu vagonun altında olan sürücüye ilk müdaheleyi yaptı. Kaza kırım aracının olay yerine gelmesiyle sürücüyü kurtarma çalışmalarına başlandı. Ancak, gerek sağlık görevlilerinin gerekse vatandaşların kurtarma çalışmaları sırasında tam bir panik yaşandı.

Yaklaşık 3 saat süren çalışmalar sonucu, yaralı sürücü olay yerine çağrılan vincin vagonu kaldırmasıyla güçlükle kurtarılabildi. Sedyeye konulan ve şuuru kapalı olan sürücü ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Görgü tanıkları, hemzemin geçide yakın bir yere duvar yapılması nedeniyle sürücülerin sol taraftan gelen treni göremediklerini iddia ettiler. Vatandaşlar ayrıca, duvan nedeniyle 7 tren kazasının meydana geldiğini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*