Bu paket yangını söndürmeye yetmez

Bu paket yangını söndürmeye yetmez.7873
  • Giriş : 06.06.2009 / 16:43:00

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan,teşvik paketinin Türkiye'deki yangını söndürmeye yetmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan,teşvik paketinin Türkiye'deki yangını söndürmeye yetmeyeceğini söyledi.

Ayhan, CİHAN'a yaptığı açıklamada, hükümetin krizin bedelini telafi etmek için tedbir almadığını ileri sürdü. Ayhan, "Çiftçinin ürünü para etmiyor. Emekli, memur, çiftçi geçinemiyor. İnsanlar üretemiyor. Bunlara çözüm bulmadan çıkarılan paketler, orta ve uzun vadelidir. Hükümet, çok geç kalmıştır, olan millete olmuştur. Özellikle bu ekonomik krizi öngörememesi ve milletimize ödetmesinin bedelini ödeyecektir." dedi. Türkiye'nin cumhuriyet tarihinin en büyük işsizlik kriziyle karşı karşıya olduğunu iddia eden MHP Milletvekili Ayhan, "Ülkemizin insanları, kendi sıkıntılarını çözecek ekonomik bir program aramaktadır fakat böyle bir program ortada yoktur." şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarının işbaşına geldiği 2002 yılından bu yana ekonomik anlamda Denizli'nin devamlı irtifa kaybettiğini de ileri süren Emin Haluk Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dün göç alan Denizli, bugün göç vermeye başlamıştır. Son beş ayda 30 bin insan işini kaybetmiştir. Bırakın yeni yatırımı, yılların birikimiyle kurulmuş dev fabrikalar ya kapısına kilit vurmuş ya da şehri terk etmiştir. Yeni çıkarılan teşvik düzenlemesiyle Denizli, yıllardan beri uğradığı haksızlığa yeniden uğramıştır. Denizli sanayisi ve halkı, bu düzenleme sebebiyle çok büyük mağduriyetler yaşayacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*