Bu pankart BBP'lileri çileden çıkarttı

Bu pankart BBP'lileri çileden çıkarttı.13279
  • Giriş : 03.07.2009 / 23:17:00

Sivas Madımak Oteli'nde 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların 16. yıldönümündeki anma töreninde bir kişinin taşıdığı pankart BBP'de şok etkisi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Zeki Haral, anma etkinlikleri sırasında bir kişi tarafından taşındığı öne sürülen pankarta tepki göstererek, ''Sivas üzerinde oynanan oyunları çığırından çıkartacak boyutlara getirme gayretlerine müsaade etmeyeceğimiz bilinmelidir'' dedi.

Zeki Haral, yaptığı açıklamada, Sivas'ın medeni bir şehir, Sivaslının misafirperver olduğunu vurguladı.

Anma etkinlikleri sırasında bir kişi tarafından taşındığı öne sürülen pankarta tepki gösteren Haral, şöyle devam etti:

''(Gülerek yaktın/donarak öldün) yazılı bir pankartı da taşıyarak aslında o gün olayları çıkartan zihniyetle bugün bu pankart tahrikkarlığını yapanların birbirinden hiç de farklı olmadıklarını ortaya koymuşlardır.

2 Temmuz olayları karşısında Merhum Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun asil tutumu, olaylarda partimizin o tarihteki il binamızın arka tarafından 33 kişinin canının kurtarılması yönündeki gayret ve direktifleri açıkça biliniyor. Yeter artık çekin kirli ellerinizi bu şehrin üzerinden. Yeter artık hain emellerinize Sivasımızı alet etmekten vazgeçin.''

''Susuyorsak, sabrediyorsak, tahammül ediyorsak bu acizliğimizden değil alicenaplığımızdandır'' diyen Haral, şu ifadeleri kullandı:

''Hak ettiğiniz sıfatları göz önüne aldığımızda sizi kesinlikle dikkate almamamız gerekse de Sivas üzerinde oynanan oyunları çığırından çıkartacak boyutlara getirme gayretlerine de müsaade etmeyeceğimiz bilinmelidir. Alevisi, Sünnisiyle hiçbir ayrım ve farklılık duymadan bütün kutsal değerlerimizle, vatanımız, bayrağımız, Kur'anımız, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için el ele, gönül gönüle bir sevgi yumağı oluşturduğumuzu Peygamber Efendimiz, Hz. Ali'miz, Mustafa Kemal'imiz, Aşık Veysel'imiz ortak paydalarımızla bir ve beraber olarak ebediyen dostluğumuz ve kardeşliğimizin temel unsurları olduğunun da bilinci ve inancı içinde her türlü provokasyonlara karşı bir ve beraber duracağımızı da bir kere daha dosta düşmana karşı yeniden ilan ediyoruz.''

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Mustafa Destici, ''Sivas olaylarında 35 kişiyi kurtardığımız için suçlanıyoruz''dedi.

Destici, Karabük'ün Eskipazar ilçesinde düzenlenen ''12. Eskipazar Festivali'' kapsamında, BBP eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazcıoğlu adına yaptırılan parkın açılışına katıldı.

Destici, daha sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sivas'ta yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ve asla tasvip etmediklerini söyledi.

Bu olayda büyük bir provokasyonun olduğunu savunan Destici, şunları söyledi:

''Yaklaşık 6 saat hazırlık yapılıyor, facianın gelmesine müsaade ediliyor, ondan sonra olay oradaki tertemiz Sivas insanın, BBP'nin üzerine yıkılmaya çalışılıyor. Otel ile partimiz binası arasında hava boşluğu var, otel bunu sacla kapatmış. Yangında insanlar burayı zorlayınca boşluğa düşüyorlar, BBP'deki arkadaşlar da gürültü üzerine olay yerine gelerek orada korku içinde bekleyen 30-35 kişiyi kurtarıyor. İçlerinde yaşlı bir hanımefendi diyor ki 'ben öleceksem orada öleceğim' diyerek partimiz binasına giriyor. Aralarında Arif Sağ da var. Bu olaylardan sonra normal bir insan ne yapar teşekkür eder değil mi. Arif Sağ ve Mazlum Çimen bize bire bir teşekkür ediyor, ama ne hikmetse basının önüne geçen bırakın teşekkürü, 35 kişiyi kurtardığımız için suçlanıyoruz. Biz zaten o gün orada kendisini kurtaran insanın, polis memurunun adını unutanlardan bir şey beklemiyoruz.''

-HELİKOPTER KAZASI-

Halkın kafasındaki sorular aydınlatılmadıkça helikopter kazası dosyasının kapatılmayacağını ifade eden Destici, şunları kaydetti:

''Dosya, devletin, BBP'nin ve milletin önünde açık. Dile getirilen şüpheler var. Bunlar açıklığa kavuşturulmadan, soruların cevabı bulunmadan dosya kapanmayacak. Olaydan bu yana hala bilgi kirliliği devam etmekte. Olayın hukuk önünde bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmasını istiyoruz. Biz açıklamaları yaptığımız halde basın bunları yeni bilgi gibi eklemeler yaparak açıklıyor. Bu yanlıştır.''

Destici, Anadolu'nun her yerinde merhum Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun adının bir yerlere verildiğini, kazanın meydana geldiği dağda 9 Ağustosta büyük bir anma töreni yapacaklarını ve herkesi beklediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*