Bu paraların sahibi nerede?

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

20 gündür, yolda bulduğu paraların sahibini arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adapazarı'nda bir terzi, 20 gündür yolda bulduğu 5 bin YTL değerindeki yabancı paranın sahibini arıyor. 26 yıldır terzilik yaparak geçimini sağlayan Cengiz Temur (37) adlı şahıs, 20 gün önce yolda yürüdüğü sırada 5 bin YTL civarında tutan döviz paralar buldu. Çevresine haber vererek bulduğu paradan bahseden Temur, para sahibini bulmaya çalışıyor.

Terzi Cengiz Temur, döviz cinsinden bulduğu parayı, sahibinin çıkmaması durumunda eğitim faaliyetleri için hayır kurumlarına vereceğini söyledi.

Temur, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, paranın sahibini bir süre daha arayacağını, bulamadığı takdirde ise parayı bir hayır kurumuna bağışlayacağını söyledi. Paranın sahibini bulmak için gazetelere ilan dahi verdiğini, ancak bir türlü sahibine ulaşamadığını anlatan Temur, paranın sahibini bulamadığı için huzursuz olduğunu vurguladı. Temur şunları söyledi: "20 gün önce işyerime gelirken yolda para buldum. Parayı sayarak aldım ve cebime koyarak dükkana geldim. Dükkana gelince hemen paranın sahibini aramaya başladım. Paranın sahibini bulmak için belediyeden anons yaptırmak istedim. Onlar bana parayı makbuz karşılığı kendilerine vermemi, ancak o zaman anons yapabileceklerini söylediler. Ben de vermedim. Anons yapmadılar. Gazetelere ilan verdim. Her şeyi yaptım ama bir türlü paranın sahibini bulamadım. 20 gündür paranın sahibini arıyorum. Bulamazsam, parayı bir hayır kurumuna, özellikle öğrenci kesimine bağışlayacağım."

Temur, şu ana kadar ciddi anlamda para kaybettiğini söyleyerek gelen olmadığını dile getirdi. Parayı sahibine iyi bir testten geçirdikten sonra vereceğini ifade eden Temur, "Paranın sahibine paranın tam miktarını, nerede kaybettiğini, kaç adet olduğunu ve saat kaçta kaybettiğini soracağım. Kişi bunları doğrularsa parasını alır benden. Ayrıca parayı kaybolmaması için bankaya yatırdım." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious