Bu sabah 14 sivil daha öldü

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

İsrail'in bu sabah Beyrut'un güneyindeki hedeflere düzenlediği hava saldırılarında 14 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hizbullah'ın füze saldırılarında dün 15 İsraillinin ölmesi üzerine artan bombardımanda, kısmen Hizbullah tarafından kontrol edilen başkentin güneyinde bir saatten kısa bir süre içinde 8 patlama sesi duyuldu.

Ülkenin güneyinde şafak vakti başlayan hava saldırılarında, Lübnan ordusunun Haruf ve Dveyr köyleri arasındaki kontrol noktası yakınlarında bir kadın ile kızı öldü. Kfar Dibnet'teki saldırıda da 4 kişinin öldüğü bildirildi. Gaziye kasabasına düzenlenen 3 hava saldırısında ise 3 evin yerle bir olduğu, bir kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı belirtildi.

Hasaniye köyünü vuran İsrail uçaklarının, buradaki bir binayı hedef aldıkları, yıkılan binanın enkazından aynı aileden 7 kişinin cesedinin çıkarıldığı haber verildi.

Nebatiye'de düzenlenen 5 hava saldırısında da, kamuya ait iki bina, bir ev ve Şii lider Ayetullah Muhammed Hüseyin Fadlallah'ın bir bürosu hedef alındı. Bu saldırılarda ölen veya yaralanan olduğuna dair bilgi verilmedi.

Lübnan'ın kuzeydoğu bölgelerinde düzenlenen saldırılarda da, Hizbullah hedefleri vuruldu. Bekaa Vadisi'ndeki yollar kullanılamaz hale gelirken, tarihi Baalbek kentinde 4 patlama sesi duyuldu. İsrail ordusu, Baalbek ve civarındaki birkaç hedefe bomba bırakıldığını doğruladı.

Öte yandan, Hizbullah, Hula'da şiddetli çatışmaların çıktığını, 4 İsrail askerinin öldürüldüğünü bildirirken, İsrail ordusu askerlerin hafif yaralandığını açıkladı.

Arap ülkeleri dışişleri bakanları bugün, bombardıman altındaki Beyrut'ta bir araya gelecekler. Bakanların, 13 Temmuzda bombardımanda zarar gördüğü için ticari uçuşlara kapatılan Beyrut havaalanına öğle saatlerine doğru gelmeleri bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious