Bu sahada futbol oynatmak cinayettir!

Bu sahada futbol oynatmak cinayettir!.10464
  • Giriş : 20.01.2008 / 16:21:00

Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Mehmet Bulut, "Böylesine kötü bir sahada futbol oynatmak resmen cinayettir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bank Asya 1. Lig 19. Haftasında, İstanbulspor-Kayseri Erciyesspor takımları arasında oynanan ve 0-0 sona eren karşılaşmanın ardından her iki takımın teknik direktörleri basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Konuk takım Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Mehmet Bulut, zemini çok kötü bir statda Futbol oynamaya çalıştıklarını belirterek, "Bizler profesyonel takımlarız ve böylesine kötü bir sahada Futbol oynamayı haketmiyoruz. Resmen cinayet. Böylesine kötü bir sahada nasıl Futbol oynatırlar. Futbolcularımın sağlığı açısından yetkililerin bir an önce önlem almasını istiyoruz" dedi.

Karşılaşmayı da değerlendiren Mehmet Bulut, "Baştan sona üstün oynadık ama golü bulamadık. Rakibimiz 10 kişi kalınca geri çekildi, ne olursa olsun bugün 3 puanla ayrılmamız gerekiyordu" diye konuştu.

-KERİMOĞLU:"10 KİŞİ OLUNCA OYUN SİSTEMİMİZ DEĞİŞTİ"-

İstanbulspor teknik direktörü İbrahim Tolgay Kerimoğlu ise 10 kişi kaldıkları için oyun sisteminin değiştiğini belirterek, "Kırmızı kart görüp 10 kişi kalınca oyun sistemimiz bozuldu. Ayrıca hakem bir pozisyonumuzda penaltımızı vermedi. 1 Puanda bu şartlarda bizim için iyi. Bu arada sahanın kötü oluşundan şikayet eden rakip takımımız unutmamalıki bizde aynı sahada oynadık" dedi.

-FUTBOLCULAR SAHA ZEMİNİNDEN ŞİKAYETÇİ-

Kayseri Erciyessporlu futbolculardan İlhan da, sahanın olumsuzluğundan şikayetci oldu. İlhan, "Böyle sahalarda oynamak gerçekten zor. Sakatlanabiliriz. Topu kontrol etmekte imkansızlaşıyor" diye konuştu.

İstanbulsporlu futbolcu Cem Karaca ise 10 kişi kalmaları nedeniyle hücum güçlerinin azaldığını, 1 puana razı olduklarını açıkladı. Karaca, saha zemininin kötü olması nedeniyle her iki takım oyuncularının zor anlar yaşadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious