Bu sapık kaç kız öldürdü?

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

10 yıl önce öldürülen çocuk güzellik kraliçesi JonBenet Ramsey'in katil zanlısı John Mark Karr'ın sorgusu ABD'de sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlkokul öğretmeni Karr, ülkeye getirilince ikinci bir cinayetle daha suçlandı. İddiayı ortaya atan kişi ise 1993 yılında 12 yaşındayken öldürülen Polly Klaas'ın babası Marc Klass.

Kızı öldürüldükten sonra KlassKids isimli bir dernek kuran ve çocukların güvenliği için kendini adayan Klaas, 'Biz de Ramseyler gibi Petaluma Kasabası'nda yaşıyorduk. Öğrendiğimize göre Karr, kızımın ölüm belgesinin kopyasına ulaşmayı başarmış. Tayland'daki evinde bu belge bulunmuş. Bunu neden istediği hakkında bir bilgim yok. Ancak, ya sapık bir katil ya da olayı soruşturan bir polis böyle bir belgeyi isteyebilir. Ayrıca, Karr hem JonBenet hem de kızımın cinayetleri zamanında kasabadaydı. Küçük ve sakin bir kasabada yaşıyorduk. Açıkcası bir kasabadan iki sapık birden çıkmaz. Kızımın davasının yeniden açılması için elimden geleni yapacağım. 1993'ten bu yana birçok yenilik oldu. DNA örneklerinin kızımın cinayetini günışığına çıkaracağını umuyorum' dedi.

KATİL KARR OLAMAZ

Olayı araştıran isimlerden biri olan Amerikan Rocky Mountain News gazetesi köşe yazarlarından Bill Johnson, cinayeti Karr'ın işlemiş olamayacağını ileri sürüyor. Bu konu hakkında bir makale yayımlayan Bill Johnson, 'Karr, cinayetin işlendiği gün, eski karısı ve çocuklarıyla yılbaşını kutluyordu. Alabama'da olan bir adamın ayrı anda Colarado'da olmasına imkan yok. Hatta, cebinde Colarado'ya gidecek parası bile bulunmuyordu. Yani, Karr'ın katil olma şansı Mickey Mouse ile aynı' diye konuştu.

Cinsiyet değiştirmek istemiş

Katil zanlısı John Mark Karr'ın Tayland'da bir süre cinsiyet değiştirme kliniğinde kaldığı ortaya çıktı. Cinsiyet değiştirmek için başvuran ve 6 ay boyunca çeşitli testlerden geçen Karr, daha sonra bu fikrini erteleme kararı aldı. John Mark Karr'ın doktoru, 'Sadece klinikte kaldığını onaylayabilirim. Diğer konular hakkında sadece mahkeme istediği zaman bilgi verebilirim' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious