Bu silahlarla ne yapacaklardı?

Bu silahlarla ne yapacaklardı?.11773
  • Giriş : 18.11.2008 / 22:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:50:19

İstanbul Bağcılar'da Glock marka silahlarla bu silahlar için Jandarma adına düzenlenmiş sahte ruhsatlar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul Bağcılar'da yol kontrolü yapan polis ekiplerinin durdurduğu lüks araçta Glock marka silahlarla bu silahlar için Jandarma adına düzenlenmiş sahte ruhsatlar ele geçirildi. Araçta bulunan 3 kişi Emniyet'teki sorgularında kendilerini JİTEM elemanı olarak tanıttılar. Adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Bağcılarda rutin asayiş uygulaması yapan motorize Yunus ekipleri, şüphelendikleri 34 MMT 06 plakalı lüks otomobili durdurarak arama yaptı.

Üç kişiyi araçtan indiren ekipler, yaptıkları aramada torpido gözünde ve koltukların altında 4 adet Glock marka tabanca, bu tabancalar için Jandarma adına düzenlenmiş sahte ruhsatlar, 3 telsiz, çok sayıda Jandarma giriş kartı ve kimlikleri bulundu.

IFrame

Gözaltına alınan zanlılar Volkan T., kardeşi Oktay T. ile Veysel Ş. Organize Suçlarla mücadele şubesine teslim edildi. Zanlılar emniyetteki sorgularında kendilerini JİTEM elemanı olarak tanıttılar. Glock marka tabancalara düzenlenmiş ruhsatlarla kimliklerin yapılan incelemesinde ise sahte oldukları anlaşıldı.

Zanlıların kullandığı lüks otomobilin üzerindeki plakanın da sahte olduğu belirlendi. Zanlılar, Emniyetteki sorgularının ardından İstanbul Ağır ceza mahkemesine sevk edildiler.

4 Glock tabanca ve sahte askeri kimliklerle ilgili Mahkeme heyetini tatmin edici ifade vermeyen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Tutuklanan zanlılardan Volkan T.'nin Akmerkez'de Yaşar Öz'ün adamı ile Akın Büyükoğlu arasında çıkan çatışmada yer aldığı ortaya çıktı.

Tutuklanan T. kardeşlerin babası Mehmet Emin T'nin ise bir süre önce Adana'da Jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan bir parkta kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*