Bu sitelere üye olmak zor

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Şov dünyasının ünlü isimleri, özel internet sitelerinde arkadaşlık kuruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oyuncu Pınar Altuğ’un internet üzerinden tanıştığı genç aşkı Can Tezal’la yaşadıkları arkadaşlık sitelerini bir kez daha gündeme getirdi. Arkadaşlık siteleri genel olarak ikiye ayrılıyor: Referansla üye alanlar ve herkese açık olan siteler. Referansla üye alan sitelerde önce üye olmuş birinden davetiye gelmesi gerekiyor.

GENÇLERİN GÖZDESİ

Başta şov ve televizyon dünyasının tanınmış kişilerinin üye olduğu siteler, gelir düzeyi yüksek ve iyi eğitim almış gençlere hitap ediyor. Bir şekilde siteye üye olabilmiş varoş gençler, cinsel içerikli mesajlar atanlar veya düşük eğitimli kişiler fark edildiklerinde hemen siteden atılıyor. Bu tip sitelerin ortak özelliği ise genellikle lüks semtlerin posta kodlarını kullanması... Bu sitelerin başında 80630.com (Etiler’in eski posta kodu), 34730.com (Göztepe) ve 34380.com (Nişantaşı) bulunuyor. Ayrıca, Pınar Altuğ’un üyesi olduğu www.club81.com adlı site de aşk haberlerinden sonra popülerliğini oldukça artırdı. Site üyeleri, karşı cinsleri etkilemek için de her yola başvuruyor; kimileri son model otomobilinin fotoğrafını koyuyor, kimi şöhretleriyle karşı cinsleri etkilemeye çalışıyor.

Bazıları yoğun ilgiden şikayetçi

Referansla kaydolunan sitelere üye olan tanınan simalar ve profillerine yazdıkları şöyle:

Metin Arolat: Profilinde sahneye çıkacağı mekanları ve konser tarihlerini duyuruyor. Ayrıca, kliplerinin izlenebileceği sayfa linklerini de veriyor.

Emre Altuğ: Lübnan’daki çocuklar için yardım istiyor.

Esra Balamir: ’Lütfen cevap bekleyen mesajlar atmayın. Çünkü herkese cevap yazamıyorum. Herkese yetişmem olamaksız. Anlayışınız için teşekkürler’ yazarak fazla ilgiden şikayet ediyor.

CLUP 81’DE YER ALAN ÜNLÜLERDEN BAZILARI

Seren Serengil

Keremcem

Yıldo

Alex

Sevda Demirel

Tan

Hakan KA

Cem Kılıç

Biz Evleniyoruz’dan Caner

Paşhan Yılmazer

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious