'Bu takımla gurur duyuyorum'

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Önce Litvanya'yı ardından da Avustralya'yı yenerek ikide iki yapan 12 Dev Adam'ın kaptanı İbrahim Kutluay basına konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugünü dinlenerek geçirmenin rahatını yaşayan Kaptan İbrahim Kutluay, turnuva öncesinde kimsenin şans tanımadığı Türkiye'nin başarılı bir şampiyona yaşadığını belirterek, "Turnuvanın başında bize şans verilmiyordu. Ancak Milli Takım forması için canını verecek, her topa atlayan, canını dişine takan oyuncularla bu zaferleri kazandık. Bu oyuncuların oynadığı takıma kaptanlık yapmak bana gurur veriyor" dedi.

Bu takımdaki görevini hem skoru paylaşmak hem de kaptanlık yapmak olduğunu belirten İbrahim Kutluay, "Takımda müthiş bir paylaşım var. Sıra herkese geliyor ve herkes atıyor. Kimse kaç top attığına bakmıyor, çünkü önce takım geliyor. Zaten geçmişten en belirgin farkımız da bu. Ben tecrübe olarak arkadaşlarımdan daha öndeyim. Sürekli bunu paylaşıyorum. Oynamadığım dönemde bile benchten hepsini motive ediyorum. Bunu keyifle yapıyorum. Oyun sıkıştığında da kendimi sorumluluk almaya mecbur hissediyorum" diye konuştu.

- HERKESİ UTANDIRDIK VE UTANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ -

Turnuva başlarken kimsenin bu takıma güvenmediğini, favori gösterilmediklerini de belirten Kaptan İbrahim Kutluay, bir gerçeği de itiraf ederek, "Bizim de hedefimiz 2. tura yükselmekti" dedi.

Kutluay, çok zor bir grupta olduklarını, her maçın atmosferinin farklı olduğunu ve grupta kimin ne yapacağını kestirmenin de zor olduğunu belirterek şöyle konuştu;

"Ne olacağını kestiremiyorsunuz. Litvanya, Avustralya, Yunanistan ve Brezilya sadece grubun değil turnuvanın favorisiydi. Biz bu basketbolumuzu oynadığımız sürece kimseye yenilmeyiz. Eğer gruptan çıkar ve bir üst tura geçersek de D Grubu'ndan gelecek ABD, Porto Riko, İtalya, Çin ve Slovenya'dan biriyle eşleşeceğiz. İtalya ve Slovenya'yı hazırlık maçlarında yenmiştik. Burada da yenmek için elimizden geleni yapacağız.

2002 Dünya Şampiyonası'nda 9. olmuştuk. Burada da ilk sekize girmek başarıdır. Ama biz artık ilk dörde girmeyi hatta madalya almayı hedefliyoruz. Arkadaşlarım da oynadıkları oyundan büyük keyif alıyorlar. Bu oyunla hedefimize ulaşırız. Kaybetsek bile alkışlanacağımızı biliyorum.

Japonya Türk milletine çok uğurlu geliyor. 2002'de bizler futbolcu arkadaşlarımızla hop oturup hop kalkıyorduk. Şimdi eminim ki onlar da bizimle aynı duyguları paylaşıyorlardır. Burasının bizim için uğurlu olduğuna inanıyorum. İçimden çok güzel şeyler geçiyor, ama ileride hayal kırıklığına uğramamak için bunları açıklamıyorum. Sadece madalyayla Türkiye'ye dönersek karşılama törenini düşünüyorum. O günler çok uzak değil. Yeterki bu savaşan takım yoluna devam etsin."

İbrahim Kutluay, yarın Brezilya ile kritik bir maç oynayacağımızı da belirterek, sözlerini şöyle tamamladı; "Biz onlardan daha tekniğiz ve daha kaliteliyiz. Onlar ilk maçlarını Avustralya'ya kaybettikleri için zor durumdalar. Bir de çok sert takımlar. Ama bizi ilgilendirmez. Teknik üstünlüğümüzü kullanarak galip geleceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious