Bu takside kredi kartı geçerli

Bu takside kredi kartı geçerli.15075
  • Giriş : 28.02.2008 / 18:07:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir taksici, müşterilerinin yaşadığı nakit sıkıntısına son vermek ve bozuk para kurnazlarının önüne geçmek için taksisine post makinesi koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kredi kartı ile hizmet vermeye başlayan taksi, hem müşterilerinin hem de durak yönetiminin beğenisini kazandı.

Müşterilerinden gelen 'nakit yok', 'Bozukluğum yok' şeklindeki isteklerin önüne geçmek isteyen taksici Bilgay Büber, arabasına post makinesi alarak kredi kartı ile hizmet vermeye başladı. 48 T 3346 plakalı taksisi ile Fethiye Yalı Taksi'de hizmet veren Büber, aracın arkasına da 'Kredi Kartı Geçerlidir' yazarak hizmetini müşterilerine duyurdu.

Yaklaşık 5 ay önce taksicilik yapmaya başladığını anlatan Büber, amacının hem müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek hem de kendi yaşadığı sıkıntıların önüne geçmek olduğunu açıkladı. Bu şekilde müşterilerine kolay ödeme seçeneği sunduğunu anlatan Büber, "Her işte yenilik şart. Bende bu anlayışla bir banka ile anlaşarak Türkiye'de ilk olarak taksime kredi kartında kullanmak için post makinesi koydum. Bankadan öğrendiğime göre ilk defa bir taksiye post makinesi veriyorlarmış. Herkes cebinde nakit para taşıyamıyor. Bizim sunduğumuz kredi kartı ile ödeme imkanı ile artık müşterilerimizin cebinde nakit para olmasına gerek kalmayacak. Fethiye turistik bir bölge. Turist için de bir kolaylık. Burada kredi kartı ile taksiye bindiği zaman ücretini ülkesine döndüğü zaman ödeyecek. Bu da onlar için bir avantaj. Diğer taksici arkadaşlara örnek olur" dedi.

85 Nolu Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi ve Yalı Taksi Durak Başkanı Emin Kahveci de bu uygulamaya başladığı için Bilgay Büber'e teşekkür etti. Önemli olanın müşteri memnuniyeti olduğunu anlatan Kahveci, gelen tepkilerin olumlu olduğunu söyledi. Durağın bu şekilde daha fazla müşteri kazanacağımıza inandığını anlatan Kahveci, duraktaki diğer taksicilerin de bu uygulamaya geçmesi için önerilerde bulunduklarını aktardı.

Konuyla ilgili 19 Haziran tarihinde Türkiye Finans, taksilerde kredi kartı kullanımını sağlamak için bir açıklama yapmıştı. Ticari taksilerde kredi kartı kullanımını yaygınlaştırmayı hedefleyen Türkiye Finans açıklamasında, GPRS POS uygulamasını başlattığını duyurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious