Bu telefonu asla cevaplamayın!

Bu telefonu asla cevaplamayın!.15003
  • Giriş : 08.11.2008 / 07:30:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 23:45:41

Dolandırıcılıkta yeni yöntemlerin sonu gelmiyor. Bu seferki yolları ise sizi direk arayarak kişisel bilgilerinizi öğrenmek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Dün saat 09:59'da cep telefonumdan Zafer Ç. diye biri aradı.(Adımı kullanarak) Ofis dışına çıkmamı ve çok önemli bir konuda görüşme yapacağımızı, bu konunun kimse tarafından bilinmemesi gerektiğini ifade etti.

T.C kimlik numaramın ve cep telefonu numaramın terör örgütü PKK tarafından internet üzerinden tespit edildiğini, benim adıma 9 adet sahte kimlik düzenlendiğini ve birçok bankadan yüksek meblağlarda kredi çekildiğini ifade etti. Hatta bazı olaylarda kullanılabileceği şüphelerinin oldugunu vurguladı. (Bu sırada arka fonda telsiz sesi geliyor) T.C. kimlik numaram kullanılarak diğer operatör (AVEA, VODAFONE)dan hat alındığını, benim vereceğim kimlik bilgileri ve adres bilgileri ışıgında bu şahısların yerlerini ve kredi kartlarının iptalini gerçekleştirilebileceğini ifade etti. Şu anda Sivas ve Gaziantep'ten bu numaralara ait sinyallerin uydu üzerinden alındıgını ve takip edildiğini söyledi. Benim acilen kendi iyiliğim ve güvenliğim için bir an önce kendisine istediği bilgiyi vermem gerektiğini bildiriyor. Israrla bu talebini yeniliyor.

Ben kendisine şu soruyu sordum: Sizin emniyette çalışıp çalışmadığınızı nereden bileyim?

Verdiği cevap: (Ankara Mamak/Gizli istibarat Servisinden 621... Sicil numarasına sahip Zafer Ç. olduğunu ifade etti.) Ben kendisine şu anda ofis dışındayım bu bilgileri not etmem lazım bu yüzden ofise dönüyorum, dedim ve ofise geldim. Söylediği bilgileri not ettim. Bu sırada kendisi ("... Bey, biz sizi gün içerisinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne aldıracagız." ifadesini kullandı ve telefonu kapattı.)

Ben hemen 155 polis imdatı arayarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün telefonunu istedim. Aradım ve dolandırıcılık masası ile görüştüm, bu durumu kendilerine anlattım.

Bana, günde 100 kişinin bu şekilde arandığını ve kimlik bilgilerine ulaşıldığını aktardılar. Aranan 100 kişiden 50 kişinin bu şekilde mağdur edildiğini ifade ettiler. 'Tanıdıklarınızı lütfen uyarın. Bizler her türlü bilgiye zaten ulaşabiliriz. Bu şekilde bir çalışma şeklimiz yok' dediler."

*** Yetkililer böyle bir diyalogla kaşılaşıldığında her ne olursa olsun istenilen bilgilerin verilmemesi konusunda uyarıda bulunuyor. Hatta mümkünse aramayı en kısa zamanda sonlandırmak gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*