Bu tırın tam 96 tekeri var -FOTO

Bu tırın tam 96 tekeri var -FOTO.17163
  • Giriş : 02.03.2008 / 08:38:00

Antalya'nın Alanya ilçesine trafo getiren 96 tekerlekli TIR görenleri şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TIR'a ilgi gösteren vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti, cep telefonlarına kamera kaydı aldı.

Alanya'nın Mahmutlar beldesinin 50 yıllık enerji sorununu çözecek olan 'İndirici Trafo Merkezi'nin 110 tonluk dev elektrik trafosu beldeye geldi. 26 Şubat 2007 tarihinde İstanbul - Kartal'dan yola çıkan TIR, 1 çekici ve öncü araçla birlikte 4 günde beldeye gelebildi.

Yaklaşık 70 ton ağırlığındaki TIR'ın, 23 metre uzunluğunda ve 5 metre eninde olduğu öğrenildi. Dev trafo, vinçlerle güçlükle indirildi.

Mahmutlar Belediye Başkanı Alaattin Çakır, dev trafonun bölge için hayırlı olmasını diledi. Beldeye gelen TIR'ın 96 tekerleğinin olmasından dolayı vatandaşlar tarafından ilgi gördüğünü aktaran Çakır, İndirici Trafo Merkezi sayesinde bölgenin 50 yıllık kaliteli enerji alacağına işaret etti. İndirici Trafo Merkezi'nin yılsonunda hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Çakır, "Bölgemizin en önemli sorunu enerjidir. Yıllardan beri bu sorun ile ilgili yatırımcılarımız muzdaripler. Hükümetimizin de Antalya bölgesinde ağırlık verdiği yatırımların başında enerji yatırımı gelmektedir. Bu noktada geçen yatırım programına giren ardından yapımına başlanan tesisimiz, bu gün makine ekipmanlarının gelmesi ile hız kazandı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious