Bu tişört Cimbom'u çıldırtır

Bu tişört Cimbom'u çıldırtır.22416
  • Giriş : 15.05.2008 / 09:59:00

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın üst üste üçüncü kez zafere ulaşması sonrası müthiş bir çoşku yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın üst üste üçüncü kez zafere ulaşması sonrası müthiş bir çoşku yaşanırken gecenin dikkat çekici görüntüsü ise 'Şampiyon kızların' Galatasaray'ın son haftalarda çok konuşulan marşı 'Çıldırın'a nazire yaparcasına giydikleri 'Çıldırma' yazılı tişörtlerdi.

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde 2007-2008 sezonunu şampiyon tamamlayan Fenerbahçe, başarısını Caferağa Spor Salonu'nda taraftarıyla kutladı.

Sarı-lacivertliler, karşılaşmanın ardından gerçekleştirilen törenle şampiyonluk kupasını aldı. Fenerbahçe'ye kupasını, Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar verirken, Galatasaray'a ikincilik plaketini, federasyonun bayan basketbolundan sorumlu yönetim kurulu üyesi Jülide Sonat verdi.

Maçın bitimiyle birlikte büyük bir coşku yaşayan Fenerbahçeli oyuncular ve teknik heyet, saha içinde adeta sevinç yumağı oluşturdu. Havaya püskürtülen konfetiler ve ışık gösterileriyle de salonda renkli görüntüler oluştu.

Fenerbahçeli basketbolcular saha içinde kupa sevinci yaşadıktan sonra, kaptan Nalan Ramazanoğlu, diğer oyuncularla birlikte protokol tribününe çıkarak kupayı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilere götürdü.

Kaptan Nalan, törenlerin ardından, iki taraftarın da desteğiyle yukarıya kaldırıldı ve hatıra için potanın filelerini kesti. Nalan'dan sonra Birsel de diğer potanın filelerini kesti.

Bu arada, Galatasaray'a verilecek plaket öncesi tribünlerden yükselen küfürlü tezahüratlar üzerine, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım sahaya inerek, taraftarlarını, tezahürata son vermeleri için uyardı. Yıldırım, taraftarına Galatasaraylı oyuncuları alkışlattı.

'ÇILDIRMA' GÖNDERMESİ

Gecenin en dikkat çekici görüntüsü ise Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın kupa töreni için üzerlerine giydikleri yazılı tişört oldu.Fenerli Kızlar zaferi 'Çıldırma' yazılı tişörtlerle kutlarken futbolda şampiyon olan Galatasaray takımının zafer haftasında dillerde plasenk olan 'Çıldırın' isimli marşına da gönderme yaptılar.ü

KALAYCIOĞLU: BÜYÜK MUTLULUK...

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, kendi seyircileri önünde elde ettikleri bu şampiyonluğun büyük bir mutluluk olduğunu ifade etti.

Zorlu play-off final serisinin ardından şampiyonluğa ulaştıklarını kaydeden Kalaycıoğlu, ''Oyuncularım bunu hak etti. Hepsini kutluyorum. 5 yılda 15 kupanın 13'ünü Fenerbahçe kazandı. Bu bizim için büyük bir gurur'' şeklinde konuştu.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious