Bu töreler vahşet değil de ne?

Bu töreler vahşet değil de ne?.17997
  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Van'da kız kaçırma husumeti yüzünden vahşice bir cinayet işlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van İmam Hatip Lisesi (İHL) Meslek Dersleri Öğretmeni Mehmet Arif Bardak, Van'da 2 aile arasındaki 3 yıl önce yaşanan kız kaçırma husumeti yüzünden silahla öldürüldü. 13 yıllık öğretmen Bardak'ın amcasının oğlu 3 yıl önce nişanlı bir kızı kaçırarak evlendi.

SUİKASTİ BEKLİYORDU

Kızı çocuklarına nişanlayan aile, Van'dan göç ederek Düzce'ye yerleşti. Ancak gelinlerinin kaçırıldığını hazmedemeyen aile, yaşadıkları acıyı karşı tarafa yaşatmak için ailenin içinde okumuş ve sevilen kişi olan İHL öğretmeni Mehmet Arif Bardak'ı öldürme kararı aldı. Meslektaşları Bardak'ın dolaylı olarak tehdit edildiğini dile getirerek, kendisine yönelik bir suikast girişimini beklediğini ifade etti. Bayramdan bir gün önce 3 yıl önceki kız kaçırma husumeti ile ilgili olarak F.U. isimli şahıs Bahçıvan Mahallesi'nde öğretmen Bardak'a silahıyla 4 el ateş etti.

ÖĞRENCİLERİNİ AĞLATTI

Sağ gözü, omzu ve elinden aldığı mermilerle ağır olarak yaralanan öğretmen Bardak, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Bardak, yapılan tüm müdahalelere rağmen önceki gece hastanede hayatını kaybetti. Bardak'ın cenazesi Sofu Baba Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra, meslektaşları öğrencileri ve ailelerinin katılımı ile Şabaniye Mezarlığı'nda defnedildi. Cenazeye Van eski milletvekili Fethullah Erbaş da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious