Bu tuhaf açıklamalar 'bu kadarına da pes' dedirtti!

Bu tuhaf açıklamalar  'bu kadarına da pes' dedirtti!.15947
  • Giriş : 13.11.2007 / 02:17:00

Teşkilat Başkanı Hüseyin Görüm'ün açıklamaları 'bu kadarına da pes' dedirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Silah üzerine ölme, öldürme yemini, 13 bin 500 kişilik 'hain listesi ve kılıç üzerine nikah kıymayla gündeme gelen Kuvayi Milliye Derneği'nde 'bu kadarına da pes' dedirtecek bir basın açıklaması yapıldı.

Teşkilat başkanı Hüseyin Görüm, kendisine cennetten bir yaprak geldiğini iddia ederek yanındaki iki kişiyi Hz. İsa ve Hz. Musa olarak tanıttı.

Kadıköy'deki merkez binadaki basın toplantısında basının karşısına geçen Hüseyin Görüm, sakalı, bordo beresi ve kafasına taktığı kuş tüyü ile ilginç bir görüntü oluşturdu. Üzerinde 99'luk tesbih bulunan Kur'an-ı Kerim'i masanın üzerine koyarak basın açıklamasına başlayan Görüm, dünyada yaşanan savaşların Din Savaşları olduğunu ileri sürerek, Müslüman Türk milletini uyanık olmaya davet etti. Elinde tuttuğu ilginç sopası ile sık sık ayağa kalkarak 'ya Rab uyandır, uyandır' diye dua eden Görüm, son günlerde üzerlerine çok gelindiğini ve her şeyin üzerlerine yıkılmak istendiğini ileri sürerek kuvayi milliye davasının hak davası olduğunu belirtti. Hıristiyan ve Musevi âleminin büyük bir bekleyiş içinde olduğunu dile getiren Görüm, Hz. İsa ve Hz. Musa'yı kastederek, "Bugün size İsa'yı da Musa'yı da tanıtacağım. Bunlar insanlık için çok önemli." diyerek yan taraftaki odaya İsa, Musa diye seslendi. Görüm'ün çağrısı üzerine isimleri İsa ve Musa olan iki kişi koltuk altlarında Kur'an-ı Kerim ile odaya girdi. Yanına çağırdığı kişileri kelime-i şehadet getirerek alnından öpen Görüm, bu kişilerin Hz. İsa ve Hz. Musa olduğunu iddia etti. Görüm, daha sonra biri marangoz diğeri su tesisatçısı olduğunu söylediği kişileri sağına ve soluna alarak şunları söyledi: "Hıristiyan âlemi Pontus Pontus diye tutturdu çünkü biliyor ki Hz. İsa orada doğacak. Evet İsa orda doğdu elhamdülillah ama iki denizin birleştiği İstanbul'da büyüdü. Ey Yakup oğulları, ey İsrail oğulları siz de biliyordunuz Hz. Musa iki denizin birleştiği yere kadar geleceğini. Ve Musa'nın Kadıköy'de doğacağını biliyordunuz. Evet Musa Üsküdar'da doğdu. Elhamdülillah." Gazetecileri tehdit eden Görüm, "Bu açıklamayı yayınlamazsanız Allah'ın gazabı üzerinizde olsun." dedi.

Mürsel Karadeniz

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious