Bu üç miniğin tek suçu doğmak!

Bu üç miniğin tek suçu doğmak!.12432
  • Giriş : 08.08.2008 / 09:24:00

Biri 3 aylık, diğeri 1.5 en büyükleri ise 2,5 yaşındaki bu üç miniğin tek suçu doğmak oldu!..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

3 aylık, 1.5 ve 2.5 yaşında olan biri kız 3 kardeş, ailesi tarafından iç çamaşırları ile sokağa atıldı

Samsun'da Devriye gezen polisler tarafından bulunan çocuklar, Çarşamba Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Çocukların ailesi ise tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Olay dün akşam saatlerinde Çarşamba İlçesi Üç köprü mevkiinde meydana geldi. Yaklaşık 3 aylık, 1.5 ve 2.5 yaşında olan 3 kardeş üzerlerinde sadece iç çamaşırları giydirilerek sokağa atıldı. Bölgede devriye gezen polis tarafından bulunan çocuklar Çarşamba Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan 3 çocuk için hastane yetkilileri seferber oldu. Soğuktan üşüdükleri belirtilen çocukların tedavisi sürüyor. Sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi. Çocukların durumunu gören hastanedeki personel ve vatandaşlar onlara yardım için kolları sıvadı. 1.5y yaşındaki kız olan çocuklara elbise alındı. Hastanede bulunan hasta yakınlarından Fatma Yıldırım, "Bu nasıl bir insanlık. İnsan çocuklarını sokağa nasıl atar anlamış değilim" diyerek aileye tepki gösterdi. Polis çocukların sokağa atıldığı bölgede aileye ulaşabilmek için soruşturma başlattı. Bölgede aileyle ilgili herhangi bir ize rastlanılmadı. Kimlikleri henüz tespit edilemedi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Vatan

ÇOCUKLARIN AİLESİ BULUNDU

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde sokağa atılan 3 kardeşin ailesi bulundu. 3 aylık Ali Uygun, 1.5 yaşındaki Ayşe Uygun ve 2.5 yaşındaki Aykut Uygun'un annesi 25 yaşındaki Melahat Uygun ile babası 28 yaşındaki Ahmet Uygun polisin yaptığı araştırma sonucu bulundu. Hastaneye getirilen genç çifte, çocukları gösterilerek neden terk ettikleri soruldu. İşsiz oldukları için çocuklarına bakamadıklarını belirten baba Ahmet Uygun, o nedenle çocukları sokağa terk ettiklerini söyledi. Gözaltına alınan anne ve baba ifadeleri alındıktan sonra savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sağlık durumları iyi olan 3 kardeş ise doktor kontrollerinin ardından anne ve babasına teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*