Bu yazarlara dikkat! YORUM

Bu yazarlara dikkat! YORUM.58480
  • Giriş : 19.09.2007 / 09:30:00
  • Güncelleme : 19.09.2007 / 09:22:50

Genel Yayın Yönetmeni Muaz Kalaycı'dan köşe yazarlarına sert eleştiri.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

YAZARLAR DA HADDİNİ BİLMELİ!

 

Köşe yazarlarının edebi yırtmasına tahammül edemiyorum. Köşelerini sapıklık için kullanmalarına da izin vermek istemiyorum. Ama gazete patronları ya da yayın yönetmenleri buna izin veriyorsa ben 3. kişi mi oluyorum? Bana ne yemek düşüyor!

 

Sabah Gazetesinin sapık yazarı Hıncal Uluç, seyrettiği bir filmi anlatmadan önce gayri ahlaki konular ele alıyor. Yazı sonunda da bekâr kızlara bir soru soruyor.

 

Uluç; “16–17 yaşında bir genç kızken, evde yalnız kaldığınız ve canınızın sıkıldığı bir gece köpeğinize oral seks yaptırdınız diyelim.” cümleleriyle başlıyor yazısına. Yazısının kalitesini belli ediyor yazının daha henüz başında! Daha neler neler! Artık yazarların bile köşelerini saçma sapanlıklara hizmet ettirmesi yazarlara da ciddi bir düzenleme getirilmesini mecbur kılıyor.

 

Alem FM’in spikeri Taylan Efe Çeki bir internet sitesinde yazdığı köşe yazısında yine çapkınlık yapmaya çalışanlardan… “Ben ön sevişenlerdenim” diyor Taylan Bey, oldukça cesur. Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırma Genel Müdürlüğü’nün Medya Profesyonellerinin Aile Algısı ve Değerleri Araştırmasına takmış. Benim ve Aktüel Yayın Grubu’nda görev alan onlarca kişinin doldurduğu anketi doldurmamış. Sn. Çeki’ye göre bu anket bir ön mimleme. Çünkü ankette; Evli de olsa erkekler çapkınlık yapabilirler-Kızların flört etmesi onların bireysel gelişimlerini destekler-Kadın, her zaman kocasına itaat etmelidir” gibi sorular da vardı. Karşılarına “katılıyorum” ya da “katılmıyorum” yazıyordunuz. Bu sorular Taylan Bey’i rahatsız ediyor. Kendisine göre bu sorular gazetecileri mimlemeye yönelik soruluyor. Konu bir noktada da açık davete dönüştürülüyor ve yazının sonunda Anketi yanıtlamadım ama merak edenler için söyleyebilirim; Ben ön sevişiyorum!” diyor.

 

Destur!

 

Kamuoyunu bilgilendirme vazifesi üstlenen medya mensuplarının bu tür sorularla ankete tabi tutulması gayet tabii bir durumdur. Tavuğun altında illaki fol aramak “yarası olanın gocunması” operasyonudur.

 

Hıncal Uluç ve Taylan Efe Çeki bahis konusu yazarlara iyi örnekler.

 

Köşe yazarı haddini bilmeli. Kamuya hitap ettiğini bilmeli. Yazılanları 10–12 yaşındaki küçük çocukların okuyacaklarını da bilmeli. İfadelerdeki tesiri arttırmak için sapıklaşmaya hiç lüzum yok. Bunlara tahammül edecek irademiz de yok! Hıncal Uluç’un kız kardeşi “köpeğine oral seks yaptırsaydı” bunu eşine söyleyebilir miydi acaba? Ya da Sayın Çeki’nin yakını bir bayan da ön sevişmeden hoşlanıyor muydu? Sizinki namusta milletinki tatava mı?!

 

Yetkili kurumların bu tür köşe yazarlığı ve yazıları saçmalığına son vermesi gerekiyor. Yazarların bu yazıları yazdıktan sonra posta kutularına gelen mailleri ne şekilde değerlendirdikleri konusunda bir fikriniz var mı? Mesela Sayın Çeki’nin “ön seviştiğini” yazmasının ardından gelen “ben de öyle yapıyorum” yanıtına ne cevap verdiğini düşünüyorsunuz? Ya da Hıncal Bey… Sizce yazısının sonundaki “sizin de böyle sırlarınız var mı” sorusuna yanıt veren kızlara verdiği cevaplar ne oldu?

 

Edebe davet! Sonra yazmaya devam et!


m.kalayci@aktuelyayingrubu.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious