Bu yıl bütün gözler renklendi

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Özellikle gençler arasında hızla yaygınlaşan renkli göz merakı lens satışlarında patlama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep'te faaliyet gösteren bir optik firması, lens fiyatlarını 29 YTL'ye kadar çekince gençler, lenslere hücum etti.

Mirkelam Optik optisyeni Nur Mirkelam, "Gençlerimiz genel olarak kahverengi olan göz renklerini renklendirmeye çalışıyor. Renkli lenslere rağbet büyük. Özellikle, mavi ve yeşil renkleri tercih ediyor.

Lens alırken mutlaka uzman bir hekim kontrolünden kullanılması gerekir. Ancak bir hekim tavsiyesiyle lens alınması daha uygun olur. Dereceli lenslere de büyük ilgi var. Yine dereceli lens kullananlar da mavi, yeşil ve haleli lensleri tercih ediyor. Bu yıl bütün gözler renklendi." diye konuştu.

Lens kullanıcılarının mutlaka doktor kontrolünden geçmesi gerektiğine dikkat çeken Göz Doktoru Hüseyin Mirkelam "Lens kullanmadan önce insanların mutlaka bir hekim muayenesinden geçerek göz yapılarının lens kullanmaya müsait olup olmadığını öğrenmeleri gerekir." diye konuştu.

Mirkelam, "doktor hastaya kullanacağı lenslerle ilgili bilgiler vererek yanlış lens kullanımını engellemiş olur. Göz yapısına uygun tercih seçenekleri artar. Bunun için göz yapısı uygun olmayanların kullanması sakıncalı. Lens kullanıcılarının uzman hekim kontrolünden geçmesini öneriyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious