Bu yılan 200 bin dolar zarar ettirdi!

Bu yılan 200 bin dolar zarar ettirdi!.6758
  • Giriş : 23.08.2008 / 23:18:00
  • Güncelleme : 23.08.2008 / 23:14:25

Trafo merkezine giren yılan 200.000 dolar zarara neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'na (KIB-TEK) bağlı Çamlıbel Trafo Merkezi'nde, bölgeyi besleyen trafo merkezinin içine giren 2 metre büyüklüğündeki yılan kısa devreye yol açtı ve yaklaşık 10 köy ile su pompalama tesisleri ve askeri tesislerin uzun süre elektriksiz kalmasına neden oldu.

Çamlıbel Trafo Merkezi'ndeki 11 kilowattlık iç ihtiyaç hücresi içerisine giren yılan saat 08.00 itibarıyla Çamlıbel Trafo Merkezi'nden beslenen civar köyleri ve tesisleri 8 saat boyunca elektriksiz bıraktı.

KKTC Maliye Bakanlığı Basın Bürosu'ndan verilen bilgiye göre, yılanın çok teknik bir bölgede neden olduğu hasar ve arızanın giderilmesi için KIBTEK'in uzman elektrik mühendisleri de yoğun çaba sarf etti.

Bakanlık Basın Bürosu, arızanın tahmini maliyetini 200 bin dolar olarak açıkladı.

Arızadan dolayı Çamlıbel, Tepebaşı, Akdeniz, Koruçam, Sadrazamköy, Geçitköy, Kayalar, Hisarköy, Yılmazköy, Gökhan köyleri ve su pompalama tesisleri ile askeri tesisler yaklaşık 8 saat elektriksiz kaldı.

KKTC Maliye Bakanı Ahmet Uzun da, uzman personelin ellerinden geldiğince sorunu gidermek için uğraş verdiğini belirti.

Uzun, ''Sıcak yaz günlerinde yaşanmasını istemediğimiz ancak elde olmayan sebeplerden dolayı ortaya çıkan sorun o merkezden beslenen köylerde yaşayan halkımızı elektriksiz bırakmıştır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*