Bu yolda her şey tersine gidiyor!

Bu yolda her şey tersine gidiyor!.10757
  • Giriş : 20.05.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 20.05.2009 / 00:08:05

Tonlarca ağırlıktaki araç kendi kendine yokuş yukarı çıkıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kırklareli ile Demirköy İlçesi arasındaki karayolunun yaklaşık 1 kilometrelik bölümünde, boşta bırakılan araçlar, dökülen
su, bırakılan yuvarlak cisimler yokuş yukarıya doğru hareket ediyor. Yokuştan aşağıya koşanlar, yokuşu çıkmış gibi yorulduklarını söylüyor.

Halk arasında, manyetik alan, mıknatıslı yol ve ters yokuş olarak adlandırılan yolda, boşta bırakılan araçlar yokuş yukarıya doğru hareket ederek, 40 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Bu bölgeden geçen araç sahipleri arabalarımızı stop ederek, vitesi boşa alıyorlar. Araçlar kendi kendine yokuş yukarı doğru çıkmaya başlıyor. 40 kilometre hıza kadar ulaşan araçlar, yokuşun sonuna kadar böylece gidebiliyor.

Yenice Beldesi yakınlarındaki bölgede arabasıyla deneme yapan Serkan Çelik, şunları söyledi:

Buranın halkı, bölgeden geçerken aracını durdurur. Araçlar bu mesafeyi çalışmadan geçer. Yöreye gelenler de genellikle burasını soruyorlar ve deneme yapıyorlar. Gördüklerine ise inanmakta güçlük çekiyorlar. Tonlarca ağılığındaki araçların bayır yukarı hareket etmeleri, suyun yukarıya akması gibi doğa kanunlarına aykırı şeylere şahit oluyorlar. Burası mutlaka bütün dünyaya tanıtılmalı.

Bu arada, bazı vatandaşlarda bölgede çeşitli denemelerde bulunuyorlar. Asfalta su döküldüğünde, yuvarlak cisim (top) koyduklarında bunlarında yukarıya doğru gittiklerine şahit oluyorlar.

Yolun kenarından akan dağ suyunun da eğime ters şekilde, yukarıya doğru aktığı görülebiliyor. Yolda yokuş aşağıya koşanlar, yukarıya koşmuş gibi yorulduklarını söylüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*