Buca'da başkan ve 30 kişi gözaltında

Buca'da başkan ve 30 kişi gözaltında.11420
  • Giriş : 20.01.2009 / 09:37:00

İzmir'in Buca ilçesinde, jandarmanın polis desteğiyle gerçekleştirdiği operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un da aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, ''Arı Kovanı'' adıyla bir operasyon başlattı.

Polisin istihbarat çalışması ve teknik takibin ardından gözaltına alınan 30 civarındaki şüphelinin, ihalelere fesat karıştırmak ve rüşvet almakla suçlandıkları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre Buca Belediyesindeki bazı yolsuzluk iddiaları üzerine savcı Murat Gök'ün talimatıyla takip başlatan Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, bir süre önce belediyedeki bazı evraka el koyarak incelemeye başladı.

Jandarma ekiplerinin bir süredir devam eden takibinin ardından sabah saatlerinde belirlenen adreslere ''Arı Kovanı'' kod adı verilen eşzamanlı operasyon düzenlendi. Polisin de destek verdiği operasyonlarda Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, bazı meclis üyeleri, bürokratlar, belediye çalışanları ve belediye ile iş yapan bazı müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişi gözaltına alındı.

Buca Belediyesinin önüne çok sayıda jandarma ve polis ekibi gelirken belediye binası içinde evrak incelemesinin devam ettiği öğrenildi.

Soruşturmanın sürdüğünü belirten yetkililer gözaltı sayısının artabileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*