Bucak: Operasyon siyasi komplo

Bucak: Operasyon siyasi komplo.9530
  • Giriş : 22.06.2007 / 23:36:00

Seçim çalışmaları için THY'ye ait tarifeli bir uçakla memleketi Şanlıurfa'ya gelen Bucak, partililerce karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DP Şanlıurfa İl Teşkilatı ve milletvekili adaylarıyla görüşen Bucak, daha sonra VIP salonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bucak, “Sizin isminizin de geçtiği bir operasyon var. (Kaldırım Operasyonu) Neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki bir soruya, “Bunun siyasi bir komplo olduğunu herkes biliyordur. O nedenle bunu anlatmaya hiç gerek yok” yanıtı verdi.

Bucak, Yargıtay 8. Ceza Dairesi'nce onanan hakkındaki 1 yıl 15 günlük hapis cezasının milletvekilliği adaylığını etkileyip, etkilemeyeceği şeklindeki bir başka soruya ise “Yüksek seçim Kurulu'nun (YSK) açıkladığı bir karar var, engel değildir. Ama engel olmasını isteyen bazı siyasiler var. Onun cevabını da millet verecek” diye cevap verdi.

Adının her seçim döneminde bazı olaylarla anılmasının kendisini rahatsız edip etmediği yönündeki bir başka soru üzerine Bucak, şunları söyledi:

“Bu siyasi bir komplodur. Her şeyin içeriğine bakılırsa iyi anlaşılır. Yargıtay kararı tasdik etmiştir. Herhangi bir şeye engel değildir. YSK bunu açıklamıştır. Engel olsa bile ben Demokrat Parti'liyim, sonuna kadar da Demokrat Parti'deyim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious