Budak Kağıt, Alman İGEPA'ya ortak oldu

Budak Kağıt, Alman İGEPA'ya ortak oldu.4642
  • Giriş : 17.11.2008 / 15:31:00

Merkezi Antalya'da olan ve beş ilde şubesi bulunan Budak Kağıt Pazarlama Şirketi, Alman İGEPA Şirketine yüzde 5 hisse satın alarak ortak oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Budak Kağıt Pazarlama Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çetin Budak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen, kağıt sektöründe dünya devi olan ve yıllık 2 milyar dolar ciroya sahip İGEPA şirketine yüzde 5 oranında hisse satın alarak ortak olduklarını söyledi.

Merkezi Antalya'da bulunan Budak Kağıt Pazarlama Ticaret ve Sanayi AŞ'nin yılda 25 bin ton kağıt ithal ettiğini, İstanbul'da lojistik ve üretim merkezi, İzmir, Konya ve Ankara'da da şubeleri bulunduğunu belirten Budak, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin beş büyük ilinde şubelerimiz var. Anadolu'dan çıkıp da böylesine büyük bir ikinci firma yok. Kağıt sektöründe dünya devi olan Alman sermayeli İGEPA ile stratejik işbirliği sözleşmesi imzaladık. 1 Ocak 2009'dan itibaren bu işbirliği başlayacak. Böylece dünyaya açılacağız. İGEPA, dünyanın 25 ülkesinde faaliyet gösteriyor. Yıllık cirosu 2 milyar dolar olan kağıt sektöründe dünya devi İGEPA'ya yüzde 5 ortak olduk. İGEPA'nın üretici firmalarıyla direkt alış veriş yapabileceğiz.''

Bu işbirliği ile maliyetlerin ucuzlayacağını, hizmet kalitesini yükselterek daha iyi hizmet vereceklerini kaydeden Budak, ''Yıllık 25 bin ton kağıt ithalatımız var. Buna karşılık küçük de olsa KKTC ve Gürcistan'a ihracat yapıyoruz. Stratejik işbirliği sonucu ihracatımız daha da artacak. Orta Doğu ülkeleri, Yakın Asya, Kuzey Afrika ve Akdeniz ülkelerine ihracat yapmayı hedefliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*