Bugün dünya gündeminde öne çıkan başlıklar

Bugün dünya gündeminde öne çıkan başlıklar.14396
  • Giriş : 07.11.2007 / 14:51:00

Bugün dünya gündeminde belli başlı öne çıkan gündem başlıkları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ERBİL - Kürt yönetiminden Bush-Erdoğan görüşmesinde ilk değerlendirme: "Çok güzel oldu, çok sevinçliyiz"

Barzani, Erdoğan ve Bush'un görüşmesini "Çok güzel oldu" şeklinde değerlendirdi. Görüşmenin ardından Kürt yönetiminden yapılan ilk resmi açıklamada Barzani, "Washington'daki görüşmeyi burada izlememiz çok güzel oldu. Bu yönden şanslıyız" dedi.

MOSKOVA - "Bush, Türkiye'ye zaman kazandırdı"

Ria Novosti politika uzmanlarından Maria Appakova ABD Başkanı George W Bush'un Kuzey Irak'a müdahale yapılmaması konusunda Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ikna edip etmediğinin belli olmadığını, ancak Türkiye'nin görüşme sonrası önemli bir zaman kazancı olduğunu ifade etti.

İSLAMABAD - Butto, Müşerref'i protesto için yürüyecek

Pakistan eski Başbakanı Benazir Butto, olağanüstü hal ilan eden Devlet Başkanı Pervez Müşerref'i protesto etmek için Lahor kentinden başkent İslamabad'a 13 Kasım'da yürüyeceklerini bildirdi.

MOSKOVA - Rusya genelkurmayı batıya yığınağa temkinli

Rusya Genelkurmay Başkanı Yuri Baluyevski Rusya Parlamentosu'nun Kremlin'in ilan ettiği moratoryumu oy birliği ile destekleme kararı almasının ardından yaptığı açıklamada temkinli olunmasını istedi.

TİFLİS - Gürcistan parlamentosu önünde miting yapan göstericilere polis müdahale etti

Gürcistan parlamentosu önünde 2 Ekim'den bu yana hükümeti protesto eden göstericilere polis müdahale etti. Olay yerinde bulunan polise takviye olarak 1000'e yakın özel tim gönderildi. 20 göstericiyle birlikte muhalefet liderleri de tutuklandı.

STRASBOURG - Fransız polisi silah bırakıyor

Fransa'da hükümeti protesto edenler kervanına polisler de katılıyor. Polis teşkilatı, emniyet görevlilerinin statülerinde değişiklik öngören düzenlemeyi protesto etmek amacıyla 8 Kasım'da silah bırakma eylemi yapacak.

PEKİN - Çin, 2020'de kendi uzay istasyonunu kuracak

Ay'ın her santimetresini fotoğraflamak için geçen ay Chang'e-1 uydusunu fırlatan Çin'in uzay hırsı bitmiyor. Çinli bilimadamları, 2020 yılında kendi uzay istasyonlarını kurmayı planladıklarını bildirdi.

WASHİNGTON - NASA, 41 ışık yılı uzaklıkta yeni gezegen keşfetti

NASA bilim adamları, dünyamıza 41 ışık yılı uzaklıkta yeni bir gezegenin keşfedildiğini bildirdi. Yeni gezegen Dünya'dan 45 kat daha büyük ve Satürn'e benziyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious