Bugün dünya neleri konuştu?

Bugün dünya neleri konuştu? .8087
  • Giriş : 05.08.2007 / 21:44:00

Dünya'da bugün neler konuşuldu? Dünya'nın bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk komandolarının Kuzey Irak'a girdiği iddia edildi.Amerikalı askere Irak'ta tecavüz ve cinayet suçundan 110 yıl hapis cezası verildi.Filistin Başbakanı Abbas ile İsrail Başbakanı Olmert yarın bir araya geliyor.Ve dünyadan diğer başlıklar..


ERBİL-Türk komandolarının Kuzey Irak'a girdiği iddia edildi
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı 350 kişilik Türk Jandarma Komandosunun, dün gece kuzey Irak'a girdiği iddia edildi. Pukmedia haber sitesi, Türk askerlerinin gece boyunca sınır hattını bombaladığını ve ardından sınırı geçtiğini öne sürdü.


CHİCAGO - Amerikalı askere Irak'ta tecavüz ve cinayet suçundan 110 yıl hapis cezası verildi

Irak'ta 14 yaşındaki bir kıza tecavüz ettikten sonra kendisiyle birlikte ailesini de öldüren Amerikalı bir asker, ABD'deki askerî mahkeme tarafından 110 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ERİHA - Filistin Başbakanı Abbas ile İsrail Başbakanı Olmert yarın bir araya geliyor

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile İsrail Başbakanı Ehud Olmert yarın Batı Şeria'nın Eriha şehrinde görüşme yapacak. Abbas ile son iki ayda ilişkiyi temel müzakereye yeniden çekme niyetinde olduğunu kaydeden Olmert, Abbas'ın Hamas hareketini tam kontrol altına almasını barış müzakerelerinin çok uzun aradan sonra yeniden başlaması için temel koşul olarak ortaya koyuyor.

WASHİNGTON - ABD'nin yeni savunma bütçesi 460 milyar dolar

ABD Temsilciler Meclisi, 460 milyar dolarlık 2008 yılı savunma bütçesini, 13 ret oyuna karşı 393 milletvekilinin oyuyla onayladı. Bu masrafın, Afganistan ve Irak savaşlarını içermediği bildirildi.

KABİL - Afganistan'da çatışmalar: En az 20 ölü

Afganistan'da bugün meydana gelen çok sayıda çatışmada 6'sı sivil ve 10'u polis olmak üzere en az 20 kişi öldü.

KUDÜS - Yahudi soykırımından sağ kurtulanlar, kendilerine az maaş veren İsrail'e tepkili

İsrail yönetiminin, II. Dünya Savaşı'ndaki soykırımdan sağ kurtulanlara bağladığı maaş miktarı ülkede tartışmalara sebep oldu. İsrail'de yeni hükümetin, soykırımdan kurtulanlar için aylık 20 dolarlık bir maaş önermesi, soykırımdan kurtulanlar için kurulan birçok dernek tarafından eleştirildi.

NEW YORK - "İstanbul Avrupa'nın en güzel 3 şehrinden biri"

Amerika'nın en çok satılan seyahat dergilerinden olan Travel Leisure, Ağustos sayısında İstanbul'u Avrupa'nın en iyi üçüncü şehri olarak tanıttı. Derginin okurları üzerinde yaptığı anket sonucuna göre İstanbul, Floransa ve Roma'nın ardından üçüncü oldu.

WELLİNGTON - Yeni Zelanda'da 7 bacaklı kuzu doğdu

Yeni Zelanda'da bir hayvan çiftliğinde bir hafta önce doğan 7 bacaklı kuzu görenleri hayrete düşürüyor.

KALKÜTA - Hindistan'da mücevherleri yutan hırsızın çilesi tuvalette bitti

Hindistan'ın doğusunda bir kadının 1300 dolarlık altın mücevherlerini çaldıktan sonra polis tarafından yakalanacağını anlayarak yutan hırsıza düzinelerce muz yedirildi. Altınların midesinden çıkmadığını gören polisler, hırsıza bu sefer de tavuk ve pirinç yedirince, gece boyu zorla gıdan alan hırsız, altınları tuvalette çıkarmayı başardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious