Bugün İncirlik Üssü'nde yaşanan hareketlilik dikkat çekti

  • Giriş : 04.11.2007 / 16:54:00

Teröristlerin kaçırdığı 8 askerin serbest bırakılmasının ardından İncirlik Üssü'nde hareketlilik dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'de 12 askerin şehit olduğu çatışmada teröristlerin kaçırdığı 8 askerin serbest bırakılması ardından Adana'daki İncirlik Üssü'nde de hareketlilik dikkati çekti.

Askerlerin bırakılması ardından onları Türkiye'ye getirecek uçağın hangi havaalanına ineceği konusunda resmi açıklama yapılmayınca, gazeteciler, olası havaalanlarında askerlerin getirilişini görüntülemek için bekleyişe geçti. Diyarbakır ya da Adana'daki İncirlik Hava Üssü'ne uçağın inebileceği iddiaları üzerine gazeteciler bu havaalanlarına akın etti. Askerlerin bulunduğu ABD uçağının havalanmasıyla birlikte İncirlik Hava Üssü çevresinde de hareketlilik yaşandı. Gazeteciler, üsse inen uçakları ve üsteki hareketliliği izlemeye başladı.

Irak'a müdahale sırasında kullanılmadığı için gazetecilerin ilgisini çekmeyen, şu anda ise Irak"a lojistik destek amacıyla kullanılan İncirlik Üssü, bir anda medyanın ilgi odağı oldu. Saatler sonra askerlerin Diyarbakır'a ulaştığının anlaşılması üzerine gazeteciler, İncirlik'i takibe son verdi.

İncirlik'te saat 12.20"den sonra bir yolcu uçağı ile 3 kargo uçağı havalanırken, saat 13.00 sıralarında da bir kargo uçağı iniş yaptı. Hafta sonu olmasına karşılık yer birimlerinde de hareketlilik görüldü. Türk ve ABD'li güvenlik birimleri üs sınırında devriye gezdi. Komutanları taşıdığı sanılan 2 otomobil polis ve jandarma eskortuyla üsse giriş yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious