Bugün işler yavaşlayacak, trenler bir saat duracak

Bugün işler yavaşlayacak, trenler bir saat duracak.9752
  • Giriş : 15.01.2008 / 07:14:00
  • Güncelleme : 15.01.2008 / 00:37:57

Hastaneler, köprüler, otoyollar başta olmak üzere kamu hizmetleri yavaşlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Memurların sosyal güvenlikle ilgili yeni düzenlemeye karşı yapacakları eylemlerle bugün, hastaneler, köprüler, otoyollar başta olmak üzere kamu hizmetleri yavaşlayacak, bu kapsamda trenler seferlerini bir saat durduracak.
Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu'yu makamında ziyaret etti. Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, hükümetin memurlara verdiği toplu sözleşme ve grev hakkı sözünü yerine getirmemesi, memurlara yapılan zamların yetersiz olması ve Sosyal Güvenlik Reformu nedeniyle yarın işe bir saat gelerek uyarı eylemi yapacaklarını hatırlattı. Sosyal Güvenlik Reformu'nun yeni yükler getirdiğini belirten Akyıldız, Sosyal Güvenlikteki finansman açığının kamu çalışanlarının haklarının budanmasıyla sağlanmaması gerektiğini kaydetti.

"EYLEM DİKKATE ALINMAZSA YETKİLİ ORGANLARI YENİDEN TOPLAYACAĞIZ"

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, bugün 9 bölge ve 72 il temsilciliğinde basın toplantısı yaptıktan sonra AKP İl Başkanlıklarını ziyaret edeceklerini dile getirdi. Yarından sonra yeni bir değerlendirme daha yapacaklarını ifade eden Kumlu, yapılan eylemin dikkate alınmaması halinde ise yetkili organları yeniden toplayacaklarını söyledi. Kumlu, "Sosyal Güvenlik Reformu"nun mevcut koşulları daha da kötüye götürdüğünü kaydetti.

Toplantının ardından bugün yapılacak eylemler hakkında bilgi veren Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri Ahmet Azizoğlu, hastanelerde, boğaz köprülerinde, otoyol gişelerinde yarın saat 8.30'ta işi yavaşlatacaklarını kaydederek, trenlerin ise bir saat duracağını belirtti. Azizoğlu, itfaiye, acil servislerde ve okullarda sıkıntı yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarının altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious