Bugün Manisa ve Çanakkale yürüyor

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Ankara, İstanbul, Adana yürüdü, şimdi sırada Manisa ve Çanakkale var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik kitle örgütleri ve kadın derneklerinin destek verdiği Cumhuriyet mitingi bugün Manisa ve Çanakkale'de düzenlenecek.

İzmir'deki Cumhuriyet Mitingi ise 13 Mayıs'ta yapılacak. Aynı tarihte Almanya'nın Duisburg kentinde de bir miting düzenlenmesi planlanıyor.

Bugünkü Çanakkale mitinginin organizasyonunu yine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği birlikte yürütüyor. Mitingin başlama saati 13.30. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek mitinge 25 bin kişinin katılması bekleniyor.

Yapılacak miting öncesinde bayrak satıcıları da Çanakkale'ye akın etti. Birçok ev ve işyerine Türk bayrakları asıldı.

Çanakkale Emniyeti'nden yapılan açıklamada mitingde 400 polisin görev yapacağı, 7 ayrı arama noktası oluşturulacağı bildirildi.

Manisa'daki miting saat 12.30'da

Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın memleketi olan Manisa'daki miting ise saat 12.30'da başlayacak.

Manisa Atatürkçü Düşence Derneği (ADD) Başkanı Nalan Güler saat 10.00'dan itibaren, Manisa Öğretmenevi önünde toplanmaya başlayanların aralıklarla mitingin yapılacağı Sultan Meydanı´na gönderileceğini açıkladı.

Miting sırasında Tolga Çandar ve Yunus Kırılmış´ın türküler söyleyeceğini açıklayan Nalan Güner, yazar Sevgi Özel, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Şükran Soner, Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan, gazeteci ve program yapımcısı Hulki Cevizoğlu, Manisa Tabip Odası Başkanı Devrim Akseki ve Manisa Eczacı Odası Başkanı Özgür Özel'ün konuşma yapacaklarını belirtti.

Manisa İl Emniyeti mitingin olaysız geçmesi için sıkı güvenlik önlemi aldı. Tüm polislerin izinleri kaldırılırken, çevre illerden istenen takviye ekiple mitingte bin 600 çevik kuvvet polisi görev yapacak.

Seyyar bayrak satıcılarından protesto

Manisa'da bugün yapılacak Cumhuriyet Mitingi öncesinde başta İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinden geldikleri belirtilen seyyar satıcılar, bayrakların zabıta görevlileri tarafından toplandığını öne sürerek, protestoda bulundu.

100'e yakın seyyar bayrak satıcısı Manisa’ya giderek, satış yapmaya başladı.
Kent merkezinde ellerinde bayraklarla dolaşan satıcılar, zabıtanın müdahalesiyle karşılaştıklarını öne sürdü.

Manisa Belediyesi Zabıta Müdürü Hakkı Doymaz ise bayrak toplama şeklinde bir girişimlerinin olmadığını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious