Bugün Prenses Diana'nın ölümünün 10'uncu yıl dönümü

Bugün Prenses Diana'nın ölümünün 10'uncu yıl dönümü.7363
  • Giriş : 31.08.2007 / 13:25:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 21:33:06

İngilizlerin hala unutamadığı Prenses anısına ailesi bir tören düzenleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın eşi Cornwall Düşesi Camilla, 10 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden Diana için düzenlenecek anma törenine katılmayacak.Camilla, Prens Charles ve oğulları William ve Henry'den, Londra'daki tören için aldığı davetin "kendisini duygulandırdığını", ancak uygun olmayacağını düşündüğü için törene katılmayacağını belirtti.

Cornwall Düşesi Camilla, geçtiğimiz haftaki açıklamasında, "Diana'nın hayatı ve hizmetlerinin ön planda olacağı törenin asıl amacından sapmasına yol açacağına inandığı için" katılmama kararı aldığını duyurdu.

Camilla, "Bu kararımı desteklemelerinden dolayı eşim, William ve Henry'ye minnettarım" dedi.

Prens Charles'ın, William ve Henry'nin annesi Galler Prensesi Diana ile evli olduğu dönemde Camilla ile ilişkisi bulunuyordu.


Diana anısına konser

Paris'te 31 Ağustos 1997'de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana anısına geçtiğimiz ay Rod Stewart, Elton John gibi birçok ünlü sanatçının katıldığı bir konser düzenlendi.

Prens William ve Prens Harry, annelerinin doğumgünü 1 Temmuz'da, en sevdiği sanatçıları Wembley Stadyumu'ndaki konserde biraraya getirdi.
 


Çift 11 yıl sonra ayrıldı

Prenses Diana, İngiltere tahtının varisi olan Prens Charles ile 1981'de evlenmiş, ancak 11 yıl sonra ayrılmıştı. 

Diana, Dodi ve şoförleri 31 Ağustos 1997 sabahı Mercedes marka otomobillerinin Ritz Hotel'den ayrılmasının ardından tünelde duvara çarparak ölmüşlerdi.

Çift, Mercedes marka araçlarıyla otellerinden ayrıldığı sırada, motosikletli paparazziler peşlerine takılmış, paparazziler otelden ayrılırken ve kaza anında çiftin fotoğraflarını çekmişti.

Fransa'da kazayla ilgili başlatılan ve iki yıl süren soruşturmanın sonunda, kaza sırasında aracı kullanan sürücünün aracın kontrolünü kaybettiği, içkili olduğu ve aracı çok hızlı kullandığı sonucuna varılmıştı.

Bazıları ise Prenses Diana'nın basit bir trafik kazasına değil, bir komploya kurban gittiğini düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious