Bugün seçim olsa hangi parti ne kadar oy alırdı?

Bugün seçim olsa hangi parti ne kadar oy alırdı?.15688
  • Giriş : 06.06.2008 / 09:52:00

Dünyaca ünlü bir banka 25 bin Türk'e bu soruyu sordu. İşte cevap...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapatma davası ve son açıklanan başörtüsü kararıyla zor günler geçiren AK Parti’nin tabandaki karşılığı merak konusu oldu.

Bugün seçim olsa AK Parti’nin ne kadar oy alabileceğini araştıran dünya çapında büyük bir banka 25 bin kişiye ‘kime oy vereceğini’ sordu…

Akşam’dan Serdar Turgut’un köşesinde yer verdiği araştırmada önemli sonuçlara ulaşıldı. 500 bin dolar harcanarak yapılan araştırmada AK Parti’nin oy oranı yüzde 53.9 olarak çıktı.

CHP ise yüzde 15.1’de kalırken, MHP’nin oy oranı yüzde 16.2 olarak belirlendi. Sonuçların da değerlendirildiği araştırmada, CHP için ‘Değişim olmadan dönüşüm olmaz’ yorumu yapılırken, MHP için ise 16.2’lik oy oranının Devlet Bahçeli ile alabileceği en yüksek oran olarak belirtildi.

Raporda ‘Kapatma olursa ne olur?” sorusunun cevabı da arandı.

25 bin kişi ile konuşup raporu yazan uzmanlara göre, kapatma kararı verildiği takdirde AKP’ye ‘3 yıl boyunca bir şey olmaz’ deniliyor.

Kapatma kararı verildiği takdirde partinin bütün milletvekillerinin birbirine kenetleneceği ve bu durumun 3 yıl boyunca etkisini sürdüreceği ifade ediliyor…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious