Bugün Türkiye'de neler olacak?

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kolombiya Dışişleri bakanı Carolina Barco, Şili'nin Ankara Büyükelçisi Pedro Barros ve Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen'ı kabul edecek.(10.45/16.30)

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen'i resmi tören ile karşılayacak.Daha sonra iki başbakan ortak basın toplantısı yapacak. (11.00/13.15)


- Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı Sezer ile görüşecek. (16.15)


-Başbakan Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'yu ziyaret edecek (19.30)


- Erdoğan, Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen onuruna akşam yemeği verecek.


- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan düzenleyeceği bir basın toplantısıyla güncel ekonomik gelişmeleri değerlendirecek (10.30)


- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Atatürk'ün doğumunun 125. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen ''Atatürk Sergisi''nin açılışında bulunacak. (10.00)


- Gazi Üniversitesi'nde 3. Uluslararası Trafik ve Yol Güvenliği Kongresi/Sergisi açılacak. (10.00)


- 13. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin programı açıklanracak. Toplantıya Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Meriç Sümen Kanan katılacak. (10.30)


- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu 26. dönem Genel Kuruluna katılacak. (10.45)


- Bakan Çelik, Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Proje Tabanlı Proje Yarışması Sergisi ve Ödül Törenine katılacak. (18.00)


- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kolombiya Dışişleri Bakanı Carolina Barco ile bir araya gelecek. İki bakan yapacakları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapacak. (11.20/12.45)


- Altı Nokta Körler Derneği, Fransa Büyükelçilği önünde eylem yapacak. (11.45)


- Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve üniversitelerin Çocuk Sağlığı Anabilimdalı profesörlerinden oluşan komisyon tarafından 'Kızamık hastalığı, subakut Sklerozan Panensefalit' ile ilgili basın toplantısı yapacaklar. (12.00)


- Rauf Denktaş'ın başkanlığını yaptığı 'Ermeni Belgeleriyle Ermeni Soykırımı Yalını Büyük Proje 2006 Danışma Kurulu' Fransa Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapacak. (12.30)


- ANAVATAN Grup toplantısı yapılacak (13.00)


- Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile çalışma yemeğinde biraraya gelecek (13.30)


- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Töngüş ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (14.00)


- 4 aydır kayıp olan üniversiteli genç için arkadaşları ve ailesi gencin Ankara'daki fakültesi önünde açıklama yapacak (14.00)


- Finlandiya Başbakanı Vanhanen, TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından kabul edilecek.(15.30)


- ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu Mamak İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği İstişare toplantısına katılacak (19.00)


- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun İstanbul Sanayi Odası 6. Uluslararası Boya ve YardımcıMaddeler Sanayi Kongresi ve Fuarı'na katılacak. (09.30)


- İstanbul Barosu Başkanı Av. Kolcuoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fransa'daki Ermeni yasa tasarısını protesto edecek (10.00)


- Fatih Üniversitesi Genç girişimciler Kulübü tarafından 3. Ulusal Girişimcilik Kongresi düzenlenecek. (10.00)


- İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen "Okuma-Yazma" kampanyasına katılarak belge almaya hak kazanan 35 bin kişiye "Okur Yazar" belgeleri verilecek. (11.00)


- Batyburt Sanayici ve İşadamları tarafından 18 Mayıs 2006 tarihinde Fransa Parlementosu'nda görüşülecek olan Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısı'nı protesto etmek amacıyla "Bayburt'taki Ermeni Mezalimi"nin belgelerinin gösterileceği basın açıklaması gerçekleştirilecek. (11.00)


- İnsan Hakları Derneği tarafından 17-31 Mayıs Kayıplar Haftası nedeniyle "Gözaltındaki Kayıpların" sorulması amacıyla İçişleri Bakanlığı'na mektup gönderilecek. (12.00)


- 78'liler Girişimi tarafından İbrahim Kaypakkaya'nın öldürlüşünün 33. yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yapılacak. Girişim üyeleri ayrıca Kaypakkaya'nın ölümünün aydınlatılması için İçişleri Bakanlığı'na maktup gönderecek. (12.30)


- Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katılacağı bir basın açıklaması yapılacak. (15.30)


- Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi'nin, İran-Irak savaşı sırasında THY uçağının Tahran'a gönderilerek Japon vatandaşların kurtarılması nedeniyle dönemin Başbakanı merhum Turgut Özal'a verilmesini kararlaştırdığı şükran mektubu, İstanbul'da düzenlenen törenle Semra Özal'a sunulacak. Dönemin THY Genel Müdürü Yılmaz Oral ile 11 uçuş personeline de nişan takdim edilecek. (18.00)


- İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunanistan'da yapılan 12 Yaş Altı Bireysel Satranç Turnuvası'nda dünya şampiyonu olan Cankut Emiroğlu'nu ödüllendirecek. (14.00)


- Balıkesir 5. Kuvayı Milliye etkinlikleri kapsamında Kuvayı Milliye koşusu ve ödül töreni yapılacak. (15.00)


- Tofaş Ceo'su Alfredo Altavilla, Bursa'da Fiat Banoto'nun yeni tesislerinin açılışına katılacak.


- Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen Mersin'e gelerek Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışına katılacak. Tüzmen açılışın ardından bir dizi ziyaretlerde bulunacak.


- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Mersin Üniversitesi'nde "Türkiye ve Dünya" konulu bir konferans verecek. Mersin Valiliğini ziyaret edecek olan Demirel , Tarım ve Hayvancılık fuarına ve OSB'de bir açılışa katılacak. (10.00/11.30/14.00)


- DYP Lideri Mehmet Ağar, Mersin Tarım ve Hayvancılık Fuarına katılacak. OSB'de bir açılışa katılacak olan Ağar, Erdemli Ayaş Belediye Binasının açılışına gerçekleştirecek. Akşam ise Ağar İl Başkanlığının yemeğine katılacak.


- Diyarbakır'da 28-31 Mart'taki olaylarda tutuklanan göstericilerin yargılanmasına devam edilecek. Yargılama Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. (12.00)


- Koç Bank Genel Müdürü Kemal Kaya ve beraberindeki heyet Gaziantep'e gelecek.


- Avrupa Birliği ve Mardin Valiliği tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan ''1. Uluslararası Mardin Tarih Sempozyumu'' basın mensuplarına tanıtılacak.


- Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir'in de hazır bulunacağı 2006 Turizm Sezonuna giriş için Hıdırnebi Yaylakent'te tören düzenlenecek.(17.00)

- Amasya - Tokat Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında ölen aynı aileden 7 kişinin cenazesi bugün Çat'ın Soğukpınır köyünde defnedilecek.


- TBMM Spor oyunlarının üçüncüsü başlıyor. Törende milletvekilleri ile Efes Pilsen Basketbol Takımı gözsteri maçı yapacak. Törenden sonra kokteyl düzenlenecek (11.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious