Bugün yanıt verebilir

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

DSP yönetiminin bugün bir açıklama yapması bekleniyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, dün akşam saatlerinde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı telefonla aradı ve iki lider DSP ile CHP'nin seçim işbirliği yapmasına yönelik olarak devam eden süreç hakkında bir değerlendirme yaptı. DSP yönetiminin bugün bir açıklama yapması ya da CHP'nin çağrısına bir yanıt vermesi bekleniyor.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, parti içinde "ikna" çalışmalarını sürdürüyor.
Görüşmelerde ilerlemeyi, milletvekili sayısı kilitliyor. Ancak DSP'nin, milletvekili sayısında, net bir talepte bulunmadığı ifade ediliyor.
DSP kulislerinde, iki liderin mümkün olan en kısa sürede, bir araya gelecekleri ve ortak açıklama yapacakları belirtiliyor.
Baykal ve Sezer, her iki partinin kurmaylarının da katılımıyla 5 Mayıs'ta ilk kez bir araya gelmiş ve genel seçimlere işbirliği yapılarak gidilmesi konusunda bir ön mutabakat sağlanmıştı.
Baykal, daha sonra yaptığı açıklamalarda, DSP'nin seçime katılmayarak, belirlenecek isimlerin CHP listelerinden aday gösterilmesini parti olarak kabul ettiklerini ve bu konuda DSP'nin kararını beklediklerini söylemişti.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise parti meclisi ve il başkanlarıyla yapılan değerlendirmelerin ardından işbirliğinin gerçekleşmesi durumunda, milletvekili adayı olmayarak partisinin başında kalacağını açıklamıştı.
Sezer, parti içi değerlendirmeleri sonuçlandırdıktan sonra CHP'ye kararlarını ileteceklerini açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious