Bugünler çileden çıkmak istemeyenler buraya gitmiyor

Bugünler çileden çıkmak istemeyenler buraya gitmiyor.19483
  • Giriş : 24.12.2007 / 04:35:00
  • Güncelleme : 24.12.2007 / 00:26:17

İstanbul trafiği keşmekeş... Hele bayram sonrası eve dönüş söz konusuysa o zaman iş yaş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'nde TEM ve D-100 karayolunda önlemler artırıldı. Karayolları ve bölge trafik ekipleri TEM karayolunun İzmir ve Bursa istikametinden gelen araçlarla kesişme noktası olan İzmit'teki Kandıra turnikelerinin bulunduğu alanda da sıkışıklık olmaması için bir dizi önlem aldı.

D-100 karayolunun İzmit kent içi trafiğinin de sıkışmaması için, Bursa istikametinden İstanbul'a gidecek olan araç sürücülerinin kent içine girmemeleri, Gölcük yolunu takiben direkt Kandıra turnikelerinden TEM'e giriş yapmaları isteniyor.

Karayolları yetkilileri, sürücülerin TEM turnikelerindeki ücretsiz geçişin bugün saat 00.00'da sona ereceğinin dikkate almasını istedi.

Öte yandan İDO'da da Yalova-Topçular ile Gebze-Eskihisar feribot iskelelerinde dönüş yolu hazırlığı var. Hatlarda 11 feribot karşılıklı sefer yapacak.

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Paksoy, deniz ulaşımında önlem aldıklarını ve ek seferler düzenlediklerini belirtti.

TRAFİK DÜNDEN BAŞLADI

Kurban Bayramı'nı İstanbul dışında geçirenlerin, bugün daha yoğun olması beklenen trafiğe takılmamak için dün akşamdan yollara koyulması sonucu TEM ve D-100'de trafik tam anlamıyla felce uğradı. Karayolları ve Bölge Trafik yetkilileri de, asıl yoğunluğu bugün bekledikleri için hazırlıksız yakalandı. Gebze Eskihisar'a sefer yapılan Yalova Topçular'daki feribot iskelesinde de saat 16.00'dan itibaren kuyruklar oluşmaya başladı. Bu hatta 11 feribot sefer yapmasına rağmen, saat 18.00 sıralarında feribot iskelesi meydanı tamamen doldu. Araç kuyrukları E-130 Karayolu üzerindeki köprüden itibaren Yalova ve Karamürsel istikametine doğru uzadı.

Feribotlarda kuyruk beklemek istemeyen araç sürücüleri de karayloluna akın edince, özellikle E-130 Karayolu'nun Karamürsel-İzmit arasında yoğunluk yaşandı. Sürücüler D-100'ün İzmit kent içine de girince, İzmit'te trafik zaman zaman tıkanma noktasına geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious