Bükreş hocası temkinli konuştu

Bükreş hocası temkinli konuştu.12675
  • Giriş : 12.08.2008 / 21:46:00

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında yarın Galatasaray'la karşılaşacak Steaua Bükreş'in teknik direktörü Marius Lacatus, İstanbul'a galibiyet için geldiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ali Sami Yen Stadı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Marius Lacatus, ilk maçta alınacak sonucun kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, ''Hedefimiz burada kazanmak. En azından kendi evimizdeki maça avantajlı gitmek istiyoruz'' dedi.

Yer ve takım ayırt etmeden her zaman iyi sonuçlar almaya çalıştıklarını söyleyen Lacatus, ''Bu iki ayağı olan bir oyun. Amacımız iyi sonuç alarak ikinci maça avantajlı çıkmak. Karşımızdaki rakipten korkumuz olamaz'' şeklinde konuştu.

Galatasaray ile Steaua Bükreş'in 1988-89 sezonu Şampiyon Kulüpler Kupası yarı finalini oynadıkları dönemde Rumen futbolunun en önemli isimlerinden biri olarak kadroda bulunan Lacatus, o zamandan bugüne çok şey değiştiğini dile getirirken, ''Her iki takım da birbirine saygı duyuyor ve iki takımın da Şampiyonlar Ligi'ne kalma şansı var'' ifadelerini kullandı.

''GALATASARAY'DA EKSİK OLMAZ''

Lacatus, yarınki maç öncesi Galatasaray'da çok sayıda oyuncunun sakatlığının bulunmasıyla ilgili olarak, hiçbir zaman rakiplerini eksik olarak düşünmediklerini aktardı.

Galatasaray'ın genel olarak kadrosunun iyi oyunculardan kurulu olduğunu dile getiren Rumen teknik adam, ''Oynayacak oyuncular, hiçbir şekilde diğerlerinin yokluğunu hissettirmeyeceklerdir. Galatasaray seviyesinde bir takımın kadrosu asla eksik olmaz. Her zaman tamamlayıcı oyuncular bulunur'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*