Buldan: "Hakkımdaki iddialar gerçeği yansıtmıyor"

Buldan:
  • Giriş : 02.01.2008 / 15:55:00

Buldan: "Hakkımdaki bu iddialar partimize dönük karalama kampanyasının bir devamıdır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, kaynı Nihat Buldan'ın gözaltına alınmasıyla ilgili basında yer alan haberlerde, kendisi hakkında da iddialarda bulunulduğunu belirterek, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Buldan, "Hakkımdaki bu iddiaları partimize dönük karalama kampanyasının bir devamı olarak görmekteyim." dedi.

Buldan, TBMM'de yaptığı yazılı açıklamada, bugünkü gazetelerdeki haberlerde adı geçen Nihat Buldan'ın kaynı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"30 Aralık akşamı çocuklarımı da alarak kendi özel aracımla ziyaret amacıyla kaynım Buldan'ın evine gittim. Çocuklarımla beraber kaynımın yeni yılını kutladıktan sonra yine aynı araçla evime döndüm. Ertesi günü kaynım Buldan'ın bir soruşturma nedeniyle gözaltına alındığını öğrendim.

Kişi olarak bir akrabamı ziyaret etmemden daha doğal bir şey olamaz. Bugünkü gazetelerde aracımı kaynım Nihat Buldan'ın kullandığına dair iddialar yer almakta. Bu kesinlikle doğru değil. Kaynım hakkındaki iddiaların şahsımla ilişkilendirilmeye çalışılması da oldukça düşündürücüdür. Hakkımdaki bu iddiaları partimize dönük karalama kampanyasının bir devamı olarak görmekteyim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious