Bülent Arınç, Arnavutluk yolcusu

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Arnavutluk Parlamento Başkanı Jozefina Topallı'nın davetlisi olarak 11-13 Haziran tarihlerinde Arnavutluk'a resmi bir ziyarette bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Bülent Arınç beraberindeki parlamento heyetiyle 11 - 13 Haziran tarihlerinde Arnavutluk'a resmi bir ziyarette bulunacak. Temaslarına 11 Haziran'da başlayacak olan Meclis Başkanı Arınç'ın Parlamento Başkanı Topallı ile baş başa görüşmesinin ardından heyetlerarası görüşmelere geçilecek. Bu görüşmenin ardından Arınç ve Topallı, ortak basın toplantısı yapacak.

Beraberindeki heyetle 12 Haziran'da ilk olarak Tiran Üniversitesi'ne gidecek olan Arınç, burada Türkoloji bölümünü ziyaret edecek. Arınç, aynı gün Bektaşi Topluluğu Başkanlığı, Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi'ni ziyaret edecek, öğle saatlerinde Arnavutluk Cumhurbaşkanı Alfred Moisiu tarafından kabul edilecek. Konaklayacağı otelde Arnavutluk İçişleri Bakanı Sokol Olldashi'yi kabul edecek olan Arınç, daha sonra Turgut Özal Kolejine gidecek. Arınç, Arnavutluk'ta yaşayan Türk vatandaşlarıyla Türkiye Büyükelçiliğindeki resepsiyonda bir araya gelecek.

Arınç, ziyaretinin son gününde, Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa ile görüşecek, ayrıca Durres Müzesini ziyaret edecek. Daha sonra Arnavutluk Meclis Başkanvekili Fatoş Beja ve Arnavutluk-Türkiye Dostluk Grubu üyeleriyle bir araya gelecek olan Arınç ve beraberindeki heyet, öğleden sonra Tiran'dan ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious