Bülent Arınç AK Parti'nin kapatılmayacağından emin

Bülent Arınç AK Parti'nin kapatılmayacağından emin.10502
  • Giriş : 22.06.2008 / 03:39:00
  • Güncelleme : 21.06.2008 / 23:52:01

Bülent Arınç, AK Parti'nin kapatılacağına ihtimal vermediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, ''AK Parti'nin kapatılacağına hiçbir ihtimal vermiyorum'' dedi.

Çeşitli açılış ve ziyaretler için Malatya'nın Darende ilçesine gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın programına katılan Bülent Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MAHKEME EN DOĞRU KARARI VERECEK

Arınç, AK Parti hakkında açılan kapatma davasına ilişkin bir soru üzerine, AK Parti'nin kapatılacağına hiçbir ihtimal vermediğini, Anayasa Mahkemesinin ''hukuk adına, demokrasi adına, özgürlükler adına en doğru kararı vereceğine'' inandığını söyledi.

AK Parti'nin, kapatma davası ile ilgili iyi bir savunma verdiğini belirten Arınç, şöyle konuştu:

AK PARTİ İDDİANAMEYE MÜKEMMEL CEVAP VERDİ

''Bu sorular bugüne kadar çok soruldu. Siz de zahmet etmeyin, kendinizi bu sorularla yormayın. AK Parti iddianameye çok hukuki, çok mükemmel bir cevap verdi. Biz AK Parti'nin kapatma davasından başarı ile çıkacağına ve davanın reddedileceğine yürekten inanıyoruz.

AK Parti'nin kapatılacağına, hukuk adına, millet adına, demokrasi adına, özgürlükler adına Anayasa Mahkemesinin böyle bir karar vereceğine hiçbir ihtimal vermiyoruz. Dolayısıyla o ihtimalleri konuşmanın hiçbir alemi yok.''

Arınç, bir gazetecinin ''AK Parti kapatılırsa erken seçim söz konusu mu?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

ÖNCE SİZ AĞZINIZI KAPATIN

''Kapatma, kapatma diyorsunuz, önce siz ağzınızı kapatın. Bütün bunların hepsi spekülasyondur. Bir dava açılmıştır. Dava hukuk süreci içinde devam ediyor. Gerek başsavcı, gerekse parti, bu konuda kendilerine tanınan hakları kullanıyorlar. Anayasa Mahkemesi bu süreci yakından takip edip kısa sürede sonucu verecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious