Bülent Arınç ateş eder gibi konuştu

Bülent Arınç ateş eder gibi konuştu.15438
  • Giriş : 02.06.2009 / 07:20:00

Başbakan Yardımcısı Arınç, çetelerin AK Parti iktidarını devirmeye çalıştığını vurgulayarak, hodri meydan dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Yardımcısı Arınç, çetelerin AK Parti iktidarını devirmeye çalıştığını vurgulayarak, “Halkın seçtiği iktidarı devireceklermiş. Ateş-i Nemrut'tan korkar mı İbrahim olan? Hodri meydan, hodri meydan" dedi.

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 7 haziranda yenilenecek belediye başkanlığı seçimleri öncesinde ilçeye gelen Arınç, partisinin ilçe teşkilat binası önünde halka hitap etti.

Bazı kesimlerin AKP iktidarının gitmesi için uğraştığını belirten Arınç, şunları söyledi: "Biz bir aileyiz, biz bir bütünüz. Bu bütünlük içinde kimsenin delik açmaya gücü yetmez. Her oyun bizim üzerimize oynanıyor. 'Nasıl olur da AK Parti iktidardan gitmeli. Bu geldi düzenimiz bozuldu. Bu geldi tezgahımız bozuldu.' Akyazılılar siz televizyon izliyorsunuz değil mi? Gazeteleri her gün okuyorsunuz değil mi? Silivri'de bir yargılama var, adına 'Ergenekon' mu ne diyorlar, biliyorsunuz değil mi? Bunun iddianamesinde gazetelerde boy boy sayfalar halinde çıkan bir takım konuşmalar, bir takım planlar ve bir takım organizasyonların tek bir hedefi var.

Çeteler, Türkiye'de AK Parti iktidarını devirmeye çalışıyor. Biz de devrilmiyoruz, hamd olsun. Ayakta duruyoruz. AK Parti'den başka bir parti iktidarda olsaydı ve bu tezgahlar böylesine planlanmış olsaydı, ayakta kalmamız mümkün değildi. Rüzgarından bile giderdik. Ama AK Parti var. Yerinde sabit, dimdik duruyor. Tek gücünü Rab'bimin lütufundan, milletin takdirinden alıyor. Bu yüzden 6,5 yıldır iktidardayız, 7 yıla yaklaştı."

"MEYDAN OKUYORUZ"

Arınç, 55 adet çıkar amaçlı suç örgütünü çökerttiklerini ve tümünün yargının önünde olduğunu dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti: "Saunasından, neşterine kadar ne kadar sülük varsa milletin kanını emen, milletin zenginliğini perişan eden, hepsinin hakkından geldik. Şimdi de artık büyüklerle uğraşıyoruz. AK Parti'yi yıkacaklarmış. Halkın seçtiği iktidarı devireceklermiş. Neredeymiş o eski darbe günleri, neredeymiş eski kazançlı günleri. Küçüğü de, büyüğü de şimdi bir yerlerde. Türkiye'de AK Parti iktidarı var. Meydan okuyoruz. Ateşi Nemrut'tan korkar mı İbrahim olan, hodri meydan, hodri meydan, hodri meydan. Bir zamanlar iştahı doymak bilmeyen bozguncular tekrar Türkiye'de iktidar sahibi mi olsunlar, onların dedikleri mi olsun, Türkiye eski karanlık günlerine mi gitsin, yoksa o karanlıkların üzerine çok şükür bir ışık gibi doğan AK Parti iktidarı gücünü eskitmeden yoluna mı devam etsin? Elimizi vicdanımıza koyacağız ve bunları düşünerek inşallah haklı ve hayırlı bir tercih yapacağız. Ben sizlere güveniyorum. Kararınız ne olursa olsun Akyazı'ya
olan sevgim bir miligram eksilmeyecek."

Hokkobazlık!

Arınç, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Genelkurmay'ın 27 Nisan'da yayınladığı bildiri için tartışma yaratacak bu ifadeyi kullandı. 27 Nisan'da Genelkurmay'ın yayınladığı bildiriye isim vermeden değinen Arınç “2007'de Cumhurbaşkanı'nı seçeceğiz. Sezer'in görev süresi doldu. Çoğunluğumuz var. Cumhurbaşkanı adayı olarak Gül gibi birini gösterdik. Engel üzerine engel çıkarttılar. Siyasi engellerin hepsini aştık. Ancak hiç aklımıza gelmeyen bir hokkabazlık oldu. Aaa! Bir de ne göreyim. 27 Nisan akşamı birilerinin internet sitesine bir şeyler konulmuş ve digerlerinin eli ayağı karışıyordu” dedi.

Arınç, eski bir siyasetçiyi de isim vermeden eleştirerek, “Gözünü hırs bürümüş, hala ihtirastan başka bir şey görmeyen zavallı biri var ki; 'Türkiye bizden sorulur, bize bakın' diyor. Artık milletin bakacak hali yok” dedi. RTÜK Başkanı Zahid Akman'la ilgili sorular üzerine ise Arınç “Akman'ı 50 defa konuştuk. Artık tamam. Besiktaş'ın sampiyonluğunu kutluyorum, çok başarılı bir sonuç aldılar. 60 yıllık Beşiktaşlı olarak kutluyorum, iki kupa birden almak her babayiğidin harcı değil” dedi.

G.KURMAY BİLDİRİSİ

2007'DE Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde yaşanan tartışmalar üzerine Genelkurmay Başkanlığı, 27 Nisan'da resmi internet sitesinde gecenin geç saatlerinde sert bir bildiri yayınladı. Bildiride özetle şu ifadeler kullanıldı: “Son günlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde öne çıkan sorun, laikliğin tartışılması konusuna odaklanmış durumdadır. Bu durum, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından endişe ile izlenmektedir. Unutulmamalıdır ki, Türk Silahlı Kuvvetleri bu tartışmalarda taraftır ve laikliğin kesin savunucusudur. Ayrıca TSK yapılmakta olan tartışmaların ve olumsuz yöndeki yorumların kesin olarak karşısındadır, gerektiğinde tavrını ve davranışlarını açık ve net bir şekilde ortaya koyacaktır. Bundan kimsenin şüphesinin olmaması gerekir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*