Bülent Arınç: Biz suç işlemedik

Bülent Arınç: Biz suç işlemedik.9444
  • Giriş : 20.07.2008 / 14:00:00
  • Güncelleme : 20.07.2008 / 13:05:50

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davanın Anayasa Mahkemesi tarafından reddedileceğine inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arınç. "AK Parti gibi Halktan 17 milyon oy almış bir iktidar partisinin kapatılmasının ne anlama geleceğini herkes çok iyi biliyor. Biz kendimizden eminiz, savunmalarımızı verdik, bildiklerimizi söyledik. İnanıyoruz ki, Anayasa Mahkemesi Türkiye'nin gerçeklerine uygun bir karar verecektir. O karar bu davanın reddedilmesi olacaktır. Yola devam edeceğiz" dedi.

"SUÇ İŞLEMEDİK, YASAMA FAALİYETİNİ YÜRÜTTÜK"

Bazı açılış ve temaslarda bulunmak üzere Balıkesir'e gelen eski TBMM Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Dursunbey ve Sındırgı ilçelerinde düzenlenen programlara katıldı. Önce Dursunbey'e giden Bülent Arınç, bu yıl 15.'si düzenlenen geleneksel Suçıktı şiir akşamları etkinliğine katıldı. Burada belediyenin gerçekleştirdiği ve tamamlanan 10 ayrı yatırımın toplu açılışını yapan Bülent Arınç, AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret etti. Burada partililerle sohbet eden Bülent Arınç, kapatma davası süreciyle birlikte yaşanan belirsizliğin sıkıntıya yol açtığını, ancak müspet bir sonuca ulaşacaklarına inandığını söyledi. Kapatma davasıyla ilgili olarak bir endişe ve sıkıntı içinde olmadıklarını belirten Bülent Arınç, 17 milyon oy alarak iktidar olan bir partinin kapatılmasının ne anlama geleceğinin herkes tarafından çok iyi bilindiğini söyledi. Arınç, "Kapatma davasında bir sıkıntı yaşadığımızı biliyoruz. Ama, bir endişe ve tedirginlik içinde değiliz. İnşallah en güzel kararı yakında göreceğimize inanıyoruz. Biz suç işlemedik, hiçbir zaman bunu aklımızdan bile geçirmedik. Yasama faaliyetini yürüttük. Milletvekili arkadaşlarımız da düşündüklerini ifade ettiler. Düşüncenin suç olması, yasama faaliyetlerinin suç olması dünyanın hiçbir yerinde görülmüş değil. Ama, maalesef Türkiye'de basının bir kısmının düşmanca hareket ettiğini görüyoruz. Yalan yanlış haberlerle bir takım senaryolar üretiyorlar ve başsavcılıkta maalesef bu gazete kupürlerini suç kabul ederek hakkımızda bir dava açtı. Ama eminiz ki Türkiye'nin geldiği bu noktadan sonra dünya içerisinde Türkiye içerisinde karşılaşacağımız durumları herkesin çok iyi bildiğini düşünüyorum. AK Parti gibi halktan 17 milyon oy almış bir iktidar partisinin kapatılmasının ne anlama geleceğini herkes çok iyi biliyor. Biz kendimizden eminiz, savunmalarımızı verdik, bildiklerimizi söyledik. İnanıyoruz ki Anayasa Mahkemesi de Türkiye'nin gerçeklerine uygun bir karar verecektir. O karar bu davanın reddedilmesi olacaktır. Yola devam edeceğiz, her halükarda devam edeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*