Bülent Arınç: "Bizim bir tek planımız var"

Bülent Arınç:
  • Giriş : 23.07.2008 / 01:19:00
  • Güncelleme : 22.07.2008 / 23:02:20

Bülent Arınç, AK Parti hakkındaki kapatma davasına ilişkin, ''A, B, C planlarını konuşmaya gerek yok" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti hakkındaki kapatma davasına ilişkin, ''A, B, C planlarını konuşmaya gerek yok. Çünkü bizim bir tek planımız, düşüncemiz, temennimiz, arzumuz var. O da AK Parti hakkında açılmış bu davanın retle sonuçlanmasıdır'' dedi.22 / 07 / 2008 21:11
Denizli'de bulunan Arınç, "Bunun dışında hiçbir planımız yok. Biz Anayasa Mahkemesi'nin sayın üyelerinin, bu konuda çok örnek bir karar vereceklerine inanıyoruz. Pazartesi veya müteakip günlerde bu kararın açıklanacağını ümit ediyoruz" dedi.

AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davanın, 28 Temmuz Pazartesi günü görüşüleceğini hatırlatan Arınç, "Süreç, beklediğimiz gibi hızlı bir şekilde devam ediyor. Biz de bu sürecin bir an evvel hayırlı bir sonuçla neticelenmesini, Türkiye'nin rahatlamasını ve varsa endişelerin, tedirginliklerinin bir an önce giderilmesini arzu ediyoruz" dedi.

Parti olarak davaya yönelik çalışmaları sürdürdüklerini vurgulayan Arınç, "A, B, C planlarını konuşmaya gerek yok. Çünkü bizim bir tek planımız, düşüncemiz, temennimiz ve arzumuz var. O da AK Parti hakkında açılmış olan bu davanın retle sonuçlanmasıdır" diye konuştu.

Kapatma davasıyla Türkiye'nin ekonomik ve sosyal hayatında gerileme yaşandığını savunan Arınç, konuya ilişkin kararın verilmesinin ardından Türkiye'nin yeniden ivmeyle çalışma ve başarılarına devam edeceğini belirtti.

AKP hakkındaki dava

Anayasa Mahkemesi 31 Mart'ta AK Parti'nin kapatılması istemini içeren iddianamenin Abdullah Gül dışında kalan bölümünün kabulüne oybirliğiyle, Abdullah Gül yönünden de kabulüne oy çokluğuyla karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*