Bülent Arınç düelloya tepki gösterdi!

Bülent Arınç düelloya tepki gösterdi!.9444
  • Giriş : 27.09.2008 / 05:22:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 02:17:40

Kılıçdaroğlu'yla Fırat'ın bilek güreşine karşı Toptan ve Arınç uyarmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak ne medya, ne kavganın aktörleri onları dinledi. Ve mecliste iki siyasetçi kapıştı. Bu ilginç duruma Arınç'ın tepkisi yine de dinmedi. Çünkü...
Türkiye'nin yakından takip ettiği Fırat ile Kılıçdaroğlu'nun Meclis çatısı altındaki tartışmasına eski TBMM Başkanı Bülent Arınç tepki gösterdi. Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin düzenlediği iftar programında konuşan Arınç söz konusu kavganın kimseye yararı olmadığını belirtti.

ÇİRKİN BİR TARTIŞMA

İkilinin düellosunun gereksiz olduğunu belirten Arınç, "Meclis Başkanı Toptan bu tartışmaya izin vermemeliydi. Siyasi tartışmadan uzak çirkin kelimelerle ve hakaretlerle yapılan bu tartışmanın Meclis'in hiçbir mekânında yapılmamalıydı. Kötü bir örnek olarak yayılmasından endişe ediyorum." dedi.
Söz konusu tartışmanın çiftçiye, esnafa, ev hanımına, öğrenciye dolayısıyla topluma yansıyacağına işaret eden Arınç, başta Fırat ve Kılıçdaroğlu olmak üzere siyasetçilere durgunluğu ve sakinliği önerdi.

ÖZAL VİZYONU BUGÜN YOK

Arınç, 80 öncesinde Türkiye'nin tartışmalarla kutuplaştığının altını çizdi. Siyasetin ve devleti yönetenlerin ürettiği gerginlikler yüzünden Türkiye'nin güç kaybettiğine vurgu yapan Arınç, tartışmaların yapılacak faydalı işlerin önünde set olduğunu söyledi.

Gerginliklerin hiç faydası olmadığını, hep zararı olduğunu aktaran Arınç, "Merhum Turgut Özal'ın ortaya koyduğu vizyon gerginliklerin yaşanmamasıydı." ifadesini kullandı.

KİMİN HAKLI ÇIKTIĞI BELLİ OLMADI

Genel bir değerlendirmenin ardından Fırat-Kılıçdaroğlu atışmasına geçen Arınç, ikiliyi eleştirdi. Her iki siyasetçinin üslubunun küçük düşürücü, siyasi etikten uzak olduğuna işaret eden Arınç, "Yaptıkları doğru bir tavır değil. Düşüncelerini yayamadılar. Zira gösterdikleri belgelerin ne olduğunu bile kimse anlamadı. Bugün o tartışmada kimin haklı çıktığı da belli olmadı." diye konuştu.

BEN UYARMIŞTIM YAYINLAMADILAR

Söz konusu tartışmanın yapılmaması için iki gün öncesinde bir televizyon kanalına demeç verdiğini kaydeden Arınç, şunları söyledi: "Ancak o kanal da benim düşüncelerimi yayınlamadı. Çünkü vur vur diye onlar da bu tartışmanın yaşanmasını istiyordu. İkisine de bu gerginliğin büyüdüğünü ve faydalı olmadığını söylemiştim. İddiaları ortaya koyma yeri yargı olması gerektiğini söyledim. Ancak siz bunları tartışma yaşandıktan sonra duyuyorsunuz."

Arınç, siyasete ve topluma büyük hizmetler sunmak isteyenlere şu öneride bulundu: "Gerginliğe yol açacak davranışlardan uzak durun. Ben bu işten vazgeçtim deyip eteğindeki taşları döken kişi toplum huzurunda kazançlı çıkacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*