Bülent Arınç eğitimcilere ders verdi

Bülent Arınç eğitimcilere ders verdi.10744
  • Giriş : 12.06.2009 / 21:04:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, her şeyi çok az değil bir şeyi çok iyi bilen insana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arınç, Elmadağ Anadolu Teknik Lisesi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin temel atma törenine katıldı.

Bülent Arınç, törene eski TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin ile geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından halk oyunları gösterisini izleyen Arınç, okumada Elmadağ'ın şampiyonluklara sahip olduğunu, eğitim konusunda ileri seviyelerde bulunduğunu söyledi.

Çocukların faydalı bireyler haline gelmesinin en büyük arzuları olduğunu, Hükümet'in yatırımlarında eğitime öncelik verdiğini belirten Arınç, geçmiş dönemlerde Türkiye bütçesinden en büyük payı Milli Savunma Bakanlığı alırken AK Parti'nin iktidarda bulunduğu 6 yıllık sürede bütçeden en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığının kullandığını kaydetti.

Arınç, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik döneminde başlatılan eğitim kampanyaları, vatandaşların ve hayırseverlerin gayretli çalışmalarıyla pek çok yeni okul ve eğitim merkezi açıldığına işaret ederek, eğitime yatırımın devam edeceğini, temeli atılan mesleki eğitim merkeziyle de Elmadağ'da mesleki eğitimin kapasitesinin yüzde 110 artırılacağını belirtti.

Okulun 3 milyon liraya mal olacağı ve 500 günde inşaatın tamamlanacağı yönünde müteahhit firmayla sözleşme imzalandığını anlatan Arınç, ''Güzel ve hayırlı bir iş yapılıyor. Biz parasını vereceğiz, müteahhit de 250 günde okulu teslim edecek'' dedi.

Arınç, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Elmadağ Belediye Başkanlığına seçilen Gazi Şahin'i de kutlayarak, Şahin'in daha önce belediye başkanlığını yaptığı Mamak'ı çağdaş bir yere dönüştürdüğünü, Elmadağ'ın da Şahin'in hizmetlerinden yararlanacağını söyledi.

Bülent Arınç, ''Şahin'in belediye başkanı olması çok büyük bir şans. Elmadağlı, okuyarak akıllı olmanın yanında iyiyi seçmesini de biliyor'' diye konuştu.

İlköğretim ve liselerin bugün tatile girdiğini, 17 buçuk milyon öğrencinin karne aldığını anımsatan Arınç, bütün öğrencileri kutlayarak ''hepsinin ileride hakim, doktor, savcı, öğretmen, anayasa mahkemesi başkanı, başbakan, bakan olmasını'' temenni etti.

Türkiye'nin yetişmiş ve vasıflı insan gücüne ihtiyacı olduğunu belirten Arınç, ''herşeyi çok az bilen insana değil, bir şeyi çok iyi bilen insana ihtiyacımız var. İnşallah vasıflı elemanlarımız Elmadağ'da bu okul sayesinde yetişir'' dedi.

-OKULDA, 9 FARKLI ALANDA EĞİTİM VERİLECEK-

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan da temeli atılan okul hakkında bilgi verdi.

Okulun 24 derslikli ve 450 öğrenci kapasiteli olacağını anlatan Aydoğan, okulda 9 farklı alanda mesleki eğitim verileceğini, 3 alanda da laboratuvar çalışmalarının yapılacağını anlattı.

Aydoğan, Elmadağ'da 10 bin öğrenci bulunduğunu, ama geçen ay Ankara'nın ilçeleri arasında yapılan değerlendirmede 25 bin kitap okuma sayısıyla ikinci sırada yer aldığını söyledi.

Konuşmalardan sonra Elmadağ Müftüsü Yusuf İzzettin Kara'nın okuduğunu duanın ardından Arınç, okulun temelini atmak için harç butonuna bastı.

Arınç ve beraberindekiler, temel atma töreni sonrasında Elmadağ'da bir benzin istasyonunu da hizmete açtı.

Açılışların ardından Belediye Başkanı Şahin'in belediye binasında verdiği yemeğe katılan Arınç, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Yemek sırasında Elmadağ Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yıldırım'ın kızı 10 yaşındaki Merve Yıldırım, Arınç'ın yanına gelerek şiir okumak istediğini söyledi. Arınç'ın tebessümle karşılaması üzerine Yıldırım, Necip Fazıl Kısakürek'in Kaldırımlar şiirini ezbere okudu. Arınç da Merve Yıldırım'a kendi kalemini hediye etti.

Daha sonra Arınç, Şahin'in makamına geçerek ilçe yetkilileriyle bir süre görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*