Bülent Arınç iddialı konuştu

Bülent Arınç iddialı konuştu.10892
  • Giriş : 06.04.2008 / 22:44:00
  • Güncelleme : 06.04.2008 / 22:48:21

Arınç, yerel seçimler için iddialı konuştu: "Hiçbir şeyden korkmuyoruz. Sandık ne derse ona itaat ederiz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, hiçbir şeyden korkuları olmadığını belirterek, ''Bu demokrasilerin, hilelerle, entrikalarla, korkularla, kurgularla yaralanmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz'' dedi.

Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Ankara İl Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi'ne çok sayıda bakan, milletvekili ve partili katıldı.

Kongrede bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, kadınların siyasette daha fazla rol almasını hep desteklediklerini ve destekleyeceklerini söyledi.

AK Partili kadın milletvekillerinin sayısına da dikkati çeken Atalay, yaklaşan yerel yönetim seçimlerini hatırlatarak, bundan sonra yerel yönetimlerde de kadınların daha fazla görev almasını istediklerini belirtti.

Kadınlara öncelik veren ve kadınların haklarını güçlendiren politikalar ürettiklerini ve uyguladıklarını dile getiren Atalay, yoksul ailelerin çocuklarını okutmaları için çocuk başına annelere para verdikleri ''Şartlı Nakit Ödemesi'' uygulamasını anlattı.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç da konuşmasına, 22 Temmuz seçimlerinin sonuçlarının AK Parti'nin başarısını gösterdiğini söyleyerek başladı. Bu başarının belediye seçimlerinde de tekrarlanacağını kaydeden Arınç, ''2009, 2007'yi katlayacaktır'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''bir taraftan Türkiye'yi düşünürken, bir taraftan da Anadolu ile kucaklaştığını'' söyleyen Arınç, ''Erdoğan ile iftihar edilmesi gerektiğini'' kaydederek, ''Öyle siyasi parti liderleri var ki evlerinden dışarı adım atmıyor. Dudağında uçuk çıktığı zaman toplantılardan vazgeçiyor. Öyleleri var ki rahatı bozulmasın diye maalesef yatağından bile kalkmıyor'' dedi.

Arınç, AK Partililerin ise ''24 saatlerini heyecanla geçirdiğini'' söyledi.

Tüm gayelerinin daha çok demokrasi ve daha çok özgürlük olduğunu dile getiren Arınç, ''Hiçbir şeyden korkmadık. Milletimizin iradesini yükseltmek, ona yapılan müdahaleleri kırmak için hep onurla durduk'' dedi.

Hiçbir şeyden endişe duymadıklarını da anlatan Arınç, milletin verdiğini millete tekrar vermeye çalıştıklarını söyledi.

''Sandık ne derse ona itaat edeceklerini'' belirten Arınç, halkı yüzde 47 gibi yüzde 7'yi de vermesini bileceğini, demokrasi anlayışlarının bu olduğunu ifade etti.

Arınç, ''Bu demokrasilerin, hilelerle, entrikalarla, korkularla, kurgularla yaralanmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Hepimiz biriz, ülkemiz için çalışıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious